آداب و دعاهای شب زفاف

مجموعه: دانستنیهای جنسی, زناشویی تعداد بازدید: 304
آداب و دعاهای شب زفاف

آداب و دعاهای شب زفاف

در حدیثی از حضرت امام محمد باقر (ع) منقول است که چون خواستند عروس را به نزد تو بیایرند بگو که پیش از آن وضو بسازد و تو هم وضو بساز و دو رکعت نماز بخوان و پس از آن خدا رو شکر کن و صلوات بفرست و وقتی عروس و همراهانش آمدند دعا کن و آن زنان را که با او آمده اند امر کن آمین بگویند و این دعا را بخوان:

بار خدایا الفت دوستی و خشنودی او را روزی من گردان و من را به او خشنود ساز و ما را به زیباترین شکل و پرانس ترین پیوند در کنار هم قرار ده چرا که تو حلال را می پسندی و حرام را نمی پسندی.

بعد از آن فرمود که:بدان الفت از جانب خداوند است و دشمنی از جانب شیطان و می خواهد آنچه را که خدا حلال گردانیده مکروه طبع مردم گرداند.

در حدیثی دیگر از امام صادق(ع) نقل شده که که چون در شب زفاف به نزد عروس بروی موی پیشانیش را بگیر و رو به قبله آور و بگو:خدایا به امانت تو او را به همسری برگزیدم و به کلمات تو او را بر خود حلال گردانیدم اگر از او فرزندی برایم مقدر گردانیده ای او را پربرکت و پاکیزه از شیعیان آل محمد(ص) قرار ده و شیطان را از او بی بهره گردان.

آداب و دعاهای شب زفاف

و در حدیث معتبر دیگری از آن حضرت آمده که دست بر بالای پیشانیش بگذار و بگو:

خدایا بر اساس کتاب تو با او ازدواج کردم و در امانت تو او را بر خود حلال گردانیدم پس اگر در رحم او فرزندی مقدر گردانیده ای او را مسلمان کامل قرار بده و او را شریک شیطان قرار مده.

راوی پرسید:فرزند چگونه شریک شیطان می شود؟اگر در وقت جماع نام خدا را ببرند شیطان دور می شود و اگر نبرند شیطان آلت خود را با آلت آن شخص داخل می کند پس جماع از هر دو می باشد و نطفه یکی است.

پرسید که به چه چیز می توان دانست که شیطان در کسی شریک شده است؟ فرمود هر که ما را دوست دارد.شیطان در او شریک نشده است و هرکه دشمن ماست  شیطان او را شریک شده است.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آداب و دعاهای شب زفاف”