آموزش کامل نقاشی روی پارچه ۸

مجموعه: آموزش, آموزش نقاشی تعداد بازدید: 4484
آموزش کامل نقاشی روی پارچه ۸

با سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز می خوام چند نکته مهم در مورد کار برای آموزش نقاشیروی پارچه بهتون بگم تا به مشکل نخورید.

اول از همه اگه قراره طرحی رو در ۳ گوش پارچه قرار بدین حتمن حتمن از هر ۲ طرف حداقل ۴ سانتی متر فاصله داشته باشه تا وقتی میخاید حاشیه ها رو ( که تو ۲-۳ پست آینده یاد میدم) در بیارید به مشکل بر نخورین
مثل این کار

آموزش کامل نقاشی روی پارچه8

آموزش کامل نقاشی روی پارچه۸

در غیر اینصورت بعد حاشیه زدن کار چندان جلوه ای نداره و یا ممکنه نتونید طرح دلخاهتون رو بزنید
مثل این

آموزش کامل نقاشی روی پارچه8

آموزش کامل نقاشی روی پارچه۸

خب یه سری نکته در مورد رنگ ها هم بگم برای کسایی که میخوان برن رنگ بخرن
اول از همه توضیحی درباره تفاوت رنگ های مخصوص پارچه و اکریلیک
رنگ های مخصوص پارچه نوعی از رنگ ها هستن که موادشون مشابه اکریلیک هست ( پودر رنگ و …) با این تفاوت که از همون کارخونه چسب هایی مثل بیندر و … بهشون با نسبت معین اضافه شده و بطور معمول احتیاجی به اضافه کردن این مواد به رنگ ها نیست ( البته به استثنای وقتایی که کار گرون مثل ابریشم خام و اینا بر میدارید که باز هم بهتره برا محکم کاری چسب اضافه کرد) اما خب بخاطر قیمت های بالایی که دارن خرید طیف وسیع اون ها خصوصا برای اوایل کار که هنوز دست راه نیفتاده مقرون به صرفه نیست. بهترین مارک هاشم Lefranc & Bourgeois و pebeo هست که اگر اشتباه نکنم الان هر یه دونه رنگش حدود ۱۸-۲۰ تومن قیمت داره. پس اگه تازه میخواید شروع کنید به پیشنهاد فروشنده ها برای خرید رنگ پارچه عمل نکنین!!!

آموزش کامل نقاشی روی پارچه8

آموزش کامل نقاشی روی پارچه۸

خیلی ها در مورد رنگ های اکریلیک میپرسن و اینکه آیا پاک نمیشه چه مارکی بهتره و یا ایرانی هاش هم خوبه و غیره

باید بگم که رنگ اکریلیک اگه روی پارچه کشیده بشه موندگاره یعنی با شست و شوی اول از بین نمیره فقط به مرور کمرنگ میشه به همین علت هم هست که توی تکنیک های پارچه اونا رو با بیندر، DM5، روغن جلا مخلوط میکنن و بعد از خشک شدن هم حتمن اتو میشن تا ماندگاریشون بره بالا.
در مورد مارک هم Lefranc & Bourgeois و pebeo خوب هستن که Lefranc & Bourgeois قیمتش بالاست اما من خودم مارکی رو که استفاده و به همه توصیه میکنم مارک Reeves هست هم قیمتش خوبه، هم کیفیت رنگ هاش بالاست و هم تنوع رنگ خیلی زیادی داره ( توی بازار بسته های ۱۲، ۲۴، ۳۶ و ۴۸ تاییش هست) و از هر لحاظ مقرون به صرفه هست

آموزش کامل نقاشی روی پارچه8

آموزش کامل نقاشی روی پارچه۸

اما مارک های ایرانی
باید بگم مارک های ایرانی هم خوبن اما برای هنرهایی مثل پتینه که میشه با آب راحت رنگ رو قاطی کرد و غلیظی رنگ زیاد مشکلی نیست. برای آموزشنقاشی روی پارچه من چندان توصیه نمیکنم. خودم یه بار که دوتا از رنگ هام تموم شده بود و باید اورژانسی رنگ میخریدم مجبور شدم مارک ایرانی بگیرم که متاسفانه بعد از دفعه اول هر بار که رنگ رو باز میکردم موقع فشردن تیوپ اول سمغ روغنی خارج میشد و بعد رنگ غلیظ که اصلا خوب نیست و کار رو خراب میکنه.

در مورد حجم رنگ ها برای مراحل اولیه تیوپ های ۱۲میلی خیلی خوب و مناسبن به استثنای رنگ سفید که حتمن یه بزرگش رو بخرید چون خیلی مصرف میشه.

امیدوارم این نکته ها به دردتون بخوره منتظر سری بعدی آموزش نقاشی روی پارچه باشید.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “آموزش کامل نقاشی روی پارچه ۸”

  1. فریناز

    ادامه داشته باشه آموزش ۸٫۷٫۶٫۵٫۴٫۳٫۲٫۱ رو هم بگذارید