اختلالات جنسی مردان (۲)

مجموعه: دانستنیهای جنسی, زناشویی تعداد بازدید: 190
اختلالات جنسی مردان (۲)

اختلالات جنسی مردان

بخش دوم:

ناآرامی و اضطراب

یکی از موثرترین و قوی ترین عوامل کاهش میل جنسی ناآرامی و اضطراب در یکی از طرفین یا هردو است.

بستر اصلی روابط جنسی آرامش و امنیت خاطر است.تا زمانی که زن و شوهر آرامش خاطر نداشته باشند بستر و زمینه ایجاد یک رابطه جنسی خوشایند فراهم نشده و هیچ دارویی هم چاره ساز آن نخواهد بود.

فردی که استرس ها و فشارهای روحی محیط کار و فضای بیرون از خانه را به داخل منزل و محیط خانواده می آورد نمی تواند از روابط جنسی خود لذت ببرد.اگر غذای خانم روی اجاق گاز است یا به عنوان مثال حال مادرش خوب نیست و از مادرش بی اطلاع است نمی تواند ارتباط جنسی خوب با شوهر خود برقرار کند.

اختلالات جنسی مردان

نقل شده که مردان عرب هرگاه می خواستند که فرزندشان به خودشان شبیه شود در شبی که قرار بود کوچ کنند با زنان خود همبستر می شدند.علت این کار این بود که زن ها در هنگام کوچ کردن در جنب و جوش برای اثاث سفر بودند و آرامش فکری لازم را برای همبستری نداشتند.

از این رو در رابطه جنسی هیچگونه مشارکتی نکرده و فقط بدن خود را در اختیار مردان می گذاشتند در چنین حالتی نطفه ای که منعقد می شود بیشتر به مرد شباهت پیدا می کر.

البته این کاری پسندیده نیست زیرا در روایات ما نزدیکی در شبی که فردای آن قصد مسافرت وجود داردمکروه و ناپسند است.

شاید یکی از حکمت های این کراهت این باشد که در شب مسافرت زن و شوهر آرامش کافی برای همبستری و آمیزش ندارند.

پیامبر (ص) در وصیت خود به حضرت علی (ع) فرمود:ای علی جان! چون آهنگ صفر کردی در آن شب با همسرت نزدیکی مکن که اگر میان شما فرزندی مقدر شوددارایی های خویش را در غیرحق خرج خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اختلالات جنسی مردان (۲)”