اختلالات جنسی مردان (۳)

مجموعه: دانستنیهای جنسی, زناشویی تعداد بازدید: 137
اختلالات جنسی مردان (۳)

اختلالات جنسی مردان

بخش سوم:

روزه گیری پیوسته

روزه از اموری است که باعث کاهش میل جنسی در انسان می شود البته بحث ما درباره روزه واجب ماه رمضان نیست زیرا خواص سرشار و فضیلت فراوان روزه در این ماه مبارک و فواید جسمی و روحی آن فراتر از آن است که به شمار بیاید.

این مسئله در روایات اهل بیت از دیدگاه دیگری در کانون توجه قرار گرفته و آن این است که اگر کسی میل جنسی زیاد داردو راه حلالی برای ارضای آن پیدا نمی کند می تواند روزه بگیرد تا میلش کاهش یابد.

در روایاتی از رسول خدا (ص) آمده است هرکس توانایی ازدواج کردن را دارد ازدواج کند که این کار برای پاکی چشم و دامن بهتر است و هرکس نمی تواند ازدواج کند روزه بگیرد که روزه شهوت او را از بین می برد.

اختلالات جنسی مردان

بلند گذاشتن موهای زائد

یکی دیگر از عواملی که در کاهش میل جنسی ک.ثر است واگذاردن موهای بدن به ویژه موهای اطراف آلت است.

هرچه موهای زائد بدن بلندتر شود به همان اندازه از میل جنسی کاسته می شود.

از حضرت علی (ع) روایت شده که فرمود موهای هیچ مردی زیاد نمی شود مگر اینکه شهوتش کاسته شود.درست مانند درختی که هر چه علف هرز اطراف آن رشد کند از قدرت و نشاط آن کاسته می شود پس برای بدست آوردن نشاط جنسی یکی از عواملی که باید به آن توجه کرد موهای بدن به ویژه موهای اطراف آلت است.

البته این عامل مانند روزه به کسانی که امکان ازدواج و ارضای میل جنسیندارند کمک می کند.

پیامبر(ص) به مردی که از عدم توانایی جنسی برای ازدواج نزد وی شکایت آورده بود فرمود موهای بدن خود را واگذار و پیوسته روزه بگیر.

فقر غذایی

یکی از مهم ترین عوامل کاهش و کم بودن میل جنسی تغذیه نادرست و عدم استفاده از غذاها و میوه های مفید ولازم برای بدن است.

امروزه غذاها و میوه های مفید قدیم جای خود را به سوسیس و کالباس و نوشابه های گاذدار داده است.بدیهی است وقتی از غذاهای مفید و پرکالری و انواع میوه ها و سبزی ها و مواد معدنی مفید استفاده نشود نباید انتظار یک نیروی جنسی قوی و حتی متعادل را از شخص داشت.

زیرا که نیروی جنسی به عضوی خاص مربوط نیست بلکه نیرو و قوای آن از تمام بدن گرفته می شود و عصاره قوای بدن در این فرآیند مصرف می شود.اگر بدن از نظر میزان کالری و موادمعدنی و ویتامین ها و به ویژه کلسیم و فسفر دارای ذخیره کافی نباشد در این معرکه شکست خواهد خورد.

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اختلالات جنسی مردان (۳)”