استعداد خود را دسته کم نگیرید

مجموعه: جذابترین مطالب تعداد بازدید: 317
استعداد خود را دسته کم نگیرید

استعداد خود را دسته کم نگیرید

داشتن استعداد به معنای خلق یک شاهکار هنری نیست.توجه کردن به دیگران و شاد کردن دیگران و توانایی حل مشکل و مدیریت و حتی ایفا کردن نقش پدر و مادر همگی در نوع خود استعداد محسوب می شود.

متاسفانه ما استعدادهایمان را دست کم می گیریم. ” سفالگر با خود می گوید: اگر می تونستم آهنگ سازی کنم شاید کاره ای می شدم و یک نقاش با خود می گوید: اگر می تونستم با دستام چیزی خلق کنم ” توانایی های خود را با دیگران مقایسه نکنید.هرآنچه می توانید انجام دهید.استعدادهایتان را بپذیرید.

احساس رضایت و خرسندی از پذیرش و استفاده از استعدادهایتان حاصل می شود نه از حسرت استعدادهای دیگران را خوردن!

افراد تنبل بیشتر روی استعداد تمرکز می کنند.برای آن ها نداشتن استعداد بهترین بهانه برای تلاش نکردن است.

اگر ویژگی مشترکی بین هنرمندان و دانشمندان و ورزشکاران موفق وجود دارد آن ویژگی استعداد نیست بلکه داشتن تمرکز و طرز فکر آن هاست.

اگر می دانید واقعا چه می خواهید تمرکز کنید.

از اوقات فراغت خود استفاده کنید!

کار عشقی است که به چشم می آید.

اگر می خواهید از طریق انجام آنچه دوست دارید امرار معاش کنید سرگرمی تان یکی از راه های احتمالی کسب درآمدتان است.تا زمانی که به چیزهای دیگر توجه می کنید حق انتخاب خود را محدود می کنید.

استعداد

تغییر جهت

پردم همیشه کاری را که دوست داشت انجام می داد.او در طول زمان های مختلف شغل های متفاوتی از قبیل:ملوانی و قصابی و کشاورزی و بنگاه معاملاتی داشت.و من با این تصور بزرگ شدم که شغل یعنی انجام امورات مورد علاقه مان.

به همین دلیل هر زمان که خواهان شغل جدیدی بودم آن را شروع می کردم.

برخلاف دیگران که برای دستیابی به آرزوها جرات پافشاری در برابر والدینشان را نداشتند از رویاهایم پیروی می کردم.وقتی به پدرم می گفتم: ” می خواهم خوندن حقوق را ول کنم و هنرمند بشم! ” او می گفت: ” اگر این چیزیه که واقعا می خوای انجام بدی عالیه! ”

من تجربه خود را خلاصه کردم که بگویم چرا الان وب مستر هستم چون به اینترنت  علاقه شدیدی داشتم و البته این موضوع واقعا مرا ناراحت می کرد که اغلب مردم فکر می کردند انجام کاری که دوست دارید به عنوان شغل امکان ندارد.برای یافتن معنای زندگی و هیجان در کارتان به ندای قلبتان گوش کنید.

من به این موضوع اعتقاد کامل دارم و با این عقیده زندگی می کنم.

البته من دو نکته را به شما یادآور می شوم که خیلی کارآمد می باشد:

اولا: شما نمی توانید زندگی خودتان را قربانی خواسته دیگران کنید.پدرتان باید علایق خودش را در زندگی پیدا کند.وقتی خودتان را به خاطر راضی کردن او قربانی می کنید جلوی رشد او و خودتان را می گیرید.شما برای برآورده کردن آرزوهای پدرومادرتان به این دنیا نیامده اید.

ثانیا: این کار را به خاطر خودتان انجام دهید.اینکه ۴سال از عمرتان را صرف یادگیری چیزی کنید که به آن علاقه ندارید.دلیل خوبی برای گذراندن بقیه سال های عمرتان با شغلی که از آن متنفرید نیست.این موضوع برای سلامت روح شما مضر است و شما محکوم به بی استعدادی می شوید.

کار کردن برای پول

” افراد زیادی تمام عمرشان را ماهیگیری می کنند ولی هیچ وقت در واقع دنبال ماهی نیستند. ”

اگر فقط به دنبال پول هستید خوشبخت نخواهید شد زیرا ممکن است که کار مورد علاقه تان درآمد خوبی نداشته باشد.این شیوه تلنگر زدن دنیاست تا ما را مجبور کند به دنبال کار مورد علاقه مان برویم.

بدست آوردن پول مانند یک بازی است که باید در این مسابقه خوب بازی کنید نه اینکه برای امتیاز گرفتن دست و پا بزنید.

ممکن است عاشق پول باشید اما اینکه خودتان را وقف کسب پول کنید چیزی فراتر از دوست داشتن آن است.هر کاری را که هم اکنون انجام می دهید نوعی رقابت است رقابت با کسانی که همان شغل را با عشق انجام می دهند.اگر کاری را که انجام می دهید دوست نداشته باشید بازنده این رقابت خواهید بود.

خلاصه کلام

هنگامی که کاری را با کمال میل می پذیرید و بدون اجبار آن را انجام می دهید شادی و نشاط بسیاری را به زندگی تان می آورید.

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “استعداد خود را دسته کم نگیرید”