الفبای شادی و خوشبختی (۱)

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 968
الفبای شادی و خوشبختی (۱)
الفبای شادی و خوشبختی

الفبای شادی و خوشبختی

پذیرا باشید:

دیگران را همان گونه که هستند بپزیرید حتی اگر برایتان مشکل باشد که عقاید ، رفتارها و نظرات آنها را درک کنید.

 

خودتان را جدا کنید:

خود را از تمام چیزهایی که مانع رسیدن شما به اهدافتان میشود جدا سازید.

 

خلق کنید:

خانواده ای از دوستان وآشنایان تان تشکیل دهید و با آنها امید ها ، آرزوها ، ناراحتی ها و شادی هایتان را شریک شوید.

 

تصمیم بگیرید:

تصمیم بگیرید که در زندگی موفق باشد . در آن صورت است که شادی راهش را به طرف شما پیدا میکند و اتفاقات خوشایند و دلپذیری برای شما رخ خواهد داد.

 

کاوشگر باشید:

جستجو و آزمایش کنید . دنیا چیزهای زیادی برای اراده کردن دارد  و شما هم قادرید چیزهای زیادی را ارائه دهید . هر زمان که کار جدیدی را آزمایش میکنید خودتان را بیشتر می شناسید.

 

ببخشید:

ببخشید و فراموش کنید. کینه فقط بارتان را سنگین تر میکند و الهام بخش ناخوشایندی است . از بالا به موضوع نگاه کنید و به خاطر داشته باشید که هر کسی امکان دارد اشتباه کند.

 

رشد کنید:

عادت و احساسات نادرست خود را ترک کنید تا نتوانند مانع و سد راه شما برای رسیدن به اهدافتان شوند.

 

امیدوار باشید:

به بهترین چیزها امید داشته باشید و هرگز فراموش نکنید که هر چیزی امکان پذیر است. البته اگر در کارهایتان پشتکار داشته باشید ، از خدا کمک بخواهید.

 

نادیده بگیرید:

امواج منفی را نادیده بگیرید. بروی اهدافتان تمرکز کنید و موفقیت های گذشته را به خاطر بسپارید. پیروزی های گذشته نشانه و رابطی برای موفقیت های آینده هستند.

 

سفر کنید:

به دنیاهای جدید سر بزنید و با فکر روشن ، امکانات جدید را آزمایش کنید. سعی کنید هر روز چیزهای جدیدی را بیاموزید، بدین صورت رشد خواهید کرد و احساس زنده بودن میکنید.

 

بدانید:

بدانید که هر مسئله ای هر چقدر سخت و دشوار باشد در نهایت حل خواهد شد. همانطور که گرمای مطبوع و دلپذیر بهار پس از سرمای طاقت فرسای زمستان می آید.

 

دوست بدارید:

اجازه دهید که عشق به جای نفرت ، قلبتان را پر کند . زمانی که نفرت در قلب شما ساکن است هیچ فضای خالی برای عشق در وجودتان ندارید. اما موقعی که عشق در قلبتان ساکن است ، تمام خوشبختی و شادی در وجودتان قرار دارد.

 

مدیر باشید:

بر زمان مدیریت داشته باشید تا استرس و نگرانی کمتری شما را رنج دهد. استفاده درست از زمان باعث میشود که بروی موضوعات مهم بهتر تمرکز کنید.

 

توجه کنید:

که هرگز افراد فقیر ، نا امید ، رنج کشیده و ضعیف را نادیده نگیرید و هر نوع کمکی را که قادرید به این افراد ارائه دهید از آنان دریغ نکنید.

 

چشم هایتان را باز کنید:

چشم هایتان را باز کنید و به تمام زیبایی هایی که در اطراف تان وجود دارد نگاه کنید. حتی در سخت ترین و بد ترین شرایط، چیزهای زیادی برای سپاسگذاری وجود دارد.

 

بازی و تفریح کنید:

فراموش نکنید که در زندگی تان تفریح و سرگرمی داشته باشید. بدانید که موفقیت بدون شادی و لذت های مشروع، مفهومی ندارد.

 

سوال کنید:

چیزهایی را که نمی دانید بپرسید، زیرا که شما برای یاد گرفتن به این کره خاکی آمده اید.

 

آرامش داشته باشید:

اجازه ندهید که نگرانی و استرس بر زندگی شما حاکم شود و به یاد داشته باشید که همه چیز در نهایت درست خواهد شد.

 

سهیم شویم:

در استعداد ها، مهارت ها، دانش و توانایی هایتان را با دیگران شریک شوید. هر چیزی را که با دیگران سهیم شوید، هزاران برابر آن به سمت خودتان بر می گردد.

 

تلاش کنید:

حتی زمانی که رویا هایتان غیر ممکن به نظر می رسند، تلاشتان را بکنید. با تلاش و مشارکت در انجام کار ها ماهر و خبره می شوید.

 

 

استفاده کنید:

از استعداد ها و توانایی هایتان به عنوان بهترین هدیه استفاده کنید. استعداد هایی که تلف شوند ارزشی ندارند. استفاده صحیح از استعداد ها و توانایی هایتان برای شما پاداش های غیر منتظره ای به دنبال دارد.

 

احترام بگذارید:

به دوستان و اقوامی که شما را حمیت و تشویق کرده اند ارزش قائل شوید و هر کاری که از دستتان بر می آید برای آنها انجام دهید.

 

اشعه ایکس:

با دقت و شبیه اشعه ایکس به قلب های انسان های اطراف خود بنگرید، در نتیجه شما زیبایی و خوبی را در قلب آنها خواهید دید.

 

اجازه دهید:

اجازه دهید که صداقت و درستکاری وارد زندگی تان شود. اگر شما در راه درستی حرکت کنید در نهایت به پیروزی و موفقیت خواهید رسید و در انتهای جاده، خوشبختی را پیدا خواهید کرد.

 

تمرکز کنید:

زمانی که خاطرات تلخ، ذهنتان را پر کرده است، به جاهای شاد بروید. اجازه ندهید که تلخی ها مانع رسیدن شما به اهدافتان گردد. در عوض بر روی توانایی ها، رویا ها و فردایی روشن تمرکز کنید.

برای مشاهده قسمت دوم الفبای شادی و خوشبختی کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “الفبای شادی و خوشبختی (۱)”