برای باردار شدن چه کنیم؟

مجموعه: بارداری و زایمان, زناشویی تعداد بازدید: 317
برای باردار شدن چه کنیم؟

چه غذاهایی برای باردار شدن بهتر است.اگر برای باردار شدن در تلاش هستید ما در اینجا به شما غذاهایی را توصیه می کنیم؟

شما با قرار دادن این چند ماده غذایی در رژیم غذایی تان به باردار شدن نزدیک می شوید.

۱٫پروتئین های غذایی:

پروتئین یکی از اساسی ترین موادهای غذایی سالم می باشد.شما می توانید پروتئین را از مواد غذایی مانند: گوشت گاو، مرغ، سبزیجات، حبوبات، آجیل، دریافت نمایید.

۲٫شیر کامل:

شیر پرچرب بله درست است شما می توانید احتمال ناباوری تان را با مصرف یک وعده غذایی از شیر پرچرب کاهش دهید و این را بدانید لبنیات کم چربی تاثیر معکوس در این غذا دارد و از مصرف آن خودداری کنید.

۳٫مواد غذایی سرشار از آهن:

تاثیر دارا بودن آهن در بدن در باروری بسیار زیاد است.عادت های ماهیانه یکی از عوامل اصلی کم بودن آهن در بدن است.همین کمبود آهن در بدن در زمان بارداری می تواند مادر را در معرض کم خونی قرار دهد که در نتیجه باعث از بین رفتن گلبول های قرمز در بدن می شود.

۴٫مصرف چای های گیاهی:

تحقیقات در باره ی تاثیر کافئین در بدن متفاوت است.بسیاری از محققان میزان مصرف ۳۰۰ میلی گرم کافئین در بدن را کافی می دانند ولی بعضی دیگر مصرف این مقدار را زیاد می دانند و در نتایج تحقیقاتی که در تازگی در اروپا به دست آمده نشان می دهد اندازه کافی و درست آن میزان ۱۰۰ میلی گرم در روز است.

۵٫مصرف میوه و سبزیجات:

میوه ها و سبزیجات در رنگ های مختلف را مصرف کنید زیرا میوه‌ها و سبزیجات در رنگ‌های مختلف حاوی مواد مغذی گیاهی و ترکیبات گیاهی مهمی هستند که برای حفظ سلامت شما بسیار مناسب هستند.

۶٫مصرف ماهی:

مصرف ماهی و میگو و گربه ماهی حاوی مقدار زیادی از اسیدهای چرب امگا۳ می باشد که می تواند به تنظیم هورمون های تولید مثل کمک شایانی بکند. پزشکان تغذیه ماهی وحشی و موادهای غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا‌۳ را به کسانی که در تلاش برای بارداری هستند، توصیه می‌کنند.

۷٫مصرف ویتامین های پیش از بارداری:

علاوه بر داشتن رژیم غذایی مناسب مصرف ویتامین ها و مکمل ها به شما کمک می کند تا از دریافت مواد مغذی مورد نیاز روزانه اطمینان حاصل کنید.

همچنین پزشکان تاکید دارند سعی کنید با مصرف مکمل های ویتامین دی میزان آن را در بدنتان تنظیم کنید.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “برای باردار شدن چه کنیم؟”