بهترین هدیه،اعتماد به نفس

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر, مهارت های زندگی تعداد بازدید: 420
بهترین هدیه،اعتماد به نفس

نخست چگونگی اعتماد به نفس را در وجود خود برسی کنید،سپس با به کار بردن هشت نکته زیر مستقیما در افزودن  اعتماد به نفس خود اقدام کنید.

اگر من بتوانم هدیه ای به هر یک از شما بدهم چه چیزی انتخاب خواهم کرد؟

بلادرنگ من به شما اعتماد به نفس را هدیه خواهم کرد.چون بدون داشتن آن هیچ کس نمی تواند احساس کند که کیست و چه قابلیت هایی دارد.

جملات زیر را بخوانید و اعتماد به نفس را در خود بسنجید.در دادن پاسخ ها به خود روراست باشید.

۱٫من همیشه فاقد اعتماد به نفس بوده ام.حتی در زمان کودکی.

۲٫من در شروع هر کار جدیدی احساس درماندگی و ضعف می کنم و سپس آن کار را انجام می دهم.

۳٫دائما احساس دلشوره و تشویق دارم و خود را تخریب می کنم.

۴٫با این که احساس خوبی دارم ولی غالبا در مقابل دیگران نگران هستم.

۵٫اغلب برای شروع هر کار جدیدی احساس عدم اعتماد به نفس دارم.

۶٫من نگران تمسخر و عدم اعتماد دیگران به خود هستم.

۷٫بعضی مواقع احساس اطمینان و آرامش می کنم و زمانی دیگر  احساس عدم اطمینان.

۸٫برای برداشتن وزنه ای سنگین از مقابل خود احساس عجز و ناتوانی  می کنم.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

هر یک از پاسخ های داده شده نشانه آسیب پذیری شماست.حال با بررسی پاسخ ها راهکار و چگونگی دستیابی به اعتماد به نفس را در خود بررسی  کنید.

۱٫من همیشه فاقد اعتماد به نفس بوده ام.حتی در زمان کودکی:

خود باوری و اعتماد به نفس اکتسابی است،نه ارثی.چنان چه شما فاقد اعتماد به نفس هستید احتمالا می تواند نتیجه نکوهش و انتقاد یا تخریب روحی در دوران کودکی باشد.جای نگرانی و اضطراب نیست و فقدان اعتماد به نفس در شما پایدار و دایمی نخواهد بود شما وقت دارید که خود را به راحتی تغییر دهید.کم

کمی با خود بیندیشید،تاکنون چند پیام منفی به ناخودآگاه خود داده اید؟من خوب و شایسته نیستم من قادر به انجام کار ها نیستم.حال با پیام های داده شده مخالفت کنید.اگر پیام شما من شخص محبوبی نیستم است،به خود یادآوری کنید و برچسبی بر روی آینه دین مضمون بچسبانید من مثل همه هستم.و از این پس رفتارتان را نیز مانند آدم های محبوب نشان دهید.

۲٫من در شروع هر کار جدیدی احساس درماندگی و ضعف می کنم و سپس آن کار را انجام می دهم:

به چه فکر می کنید؟اگر به ناتوانی و عدم موفقیت فکر  کنید لا جرم این اتفاق خواهد افتاد  و شما موفق نخواهید بود.کسانی که دارای افکار مثبت و مطمئن هستند و در درونشان موفقیت می اندیشند به سرعت به موفقیت خواهند رسید و در درون خود تصاویر و صحنه های آینده و موفقیت هایشان را مانند یک فیلم ویدیویی مشاهده خواهند کرد.بنابراین قبل از این که چیزی باعث دلشوره و تخریب عصبی شما شود ویویو درون خود را به کار اندازید و تصاویر مثبت و زیبای آینده را ببینید.

چنان چه برای رفتن به مصاحبه  جهت یافتن شغل جدید آماده می شوید این تصوی را مجسم کنید که چگونه با موفقیت این کار را انجام خواهید داد و به خود بگویید و اطمینان دهید که حتما در این امر موفق هواهید شد.حتی اگر موفق به تصاحب آن شغل نشوید  باز هم در خود احساس رضایت می کنید و نتیجه کار بهتر از آن است که با ناامیدی و تصوری بد اقدام می کردید.

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بهترین هدیه،اعتماد به نفس”