بیست گام بلند به سوی خوشبختی

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 453
بیست گام بلند به سوی خوشبختی

گام اول: از سلامتی بیشتری برخوردار باشیم.

این عبارت آخرین فکر شما در موقع خواب و اولین فکر شما هنگام بیدار شدن باشد که: من هیچ نقض بدنی ندارم وجسم من کاملا سالم است.

 

گام دوم: کلمات جدید یاد بگیریم.

کلمات همچون ابزار هستند، حیرت انگیزترین و مهمترین ابزاری که توسط بشر ابدا شده است. هیچ کس انتظار ندارد که شما یک فرهنگ لغت بسیار سیار باشید ولی خود شما هم قبول دارید که دانستن لغات زیاد، مزایای فراوانی دارد.

بیست گام بلند به سوی خوشبختی

بیست گام بلند به سوی خوشبختی

 

گام سوم: قدرت تمرکز خود را افزایش دهید.

تمرکز کنید، راز کامیابی در تمام امور انسانی است. به قدرت مغز و ذهن خود اعتماد داشته باشید و با اراده ای قوی از آن کار بکشید.

 

گام چهارم: عواطف مثبت جدید.

به بی نظیر بودن خود بیندیشید، هیچ آدم دیگری در دنیا ویژگی های شما را ندارد، از این رو قادرید در زندگی کاری کنید که از عهده هیچ کس بر نمی آید.

 

گام پنجم: صدای گیرا و کلام رسا.

کلام رسا موجب تقویت شخصیت شما می شود. چه بخواهید و چه نخواهید داوری مردم درباره شما بر مبنا لحن صدا و کیفیت کلام شماست.

 

گام ششم: بیشتر به فکر دیگران باشید.

به فکر دیگران بودن محرک واقعی زندگی به شمار می آید. با دیگران آن طور رفتار کنید که میل دارید با شما رفتار شود، کاری کنید که مردم احساس مهم بودن کنند.

 

گام هفتم: با رئیس تان رفتار بهتری داشته باشید.

رئیس و کارفرمای شما یک انسان است و برای مسوولیت، اهداف و تفکرش ارزش قائل است و مایل است که بهترین افراد مشاغل کلیدی را بر عهده داشته باشند.

 

گام هشتم: به سوی آرمان های پیشرفته.

آرمان ها، محرک ما برای خارج شدن از وضعیت رخوت و رضایت خاطر شخصی هستند. اگر بعضی مردم آرمانگرا نبودند ما هنوز هم با پوست حیوانات برای خود لباس تهیه می کردیم.

 

گام نهم: بلوغ فکری و پختگی را هدف خود قرار دهید.

پختگی و تجربه یک موفقیت برتر روحی است که به ایجاد یک زندگی آرام، با ثبات و شاد کمک زیادی می کند. پختگی باید بطور طبیعی و با گذشت سال های عمر به وجود آید ولی نباید توقع داشت که سپری شدن عمر، خود به خود موجب تجربه و پختگی شود.

 

گام دهم: با دیگران ارتباط بهتری برقرار کنیم.

اکثر مردم دوست ندارند که درباره خودشان، علایق و فعالیت هایشان صحبت کنندو وقتی شما نسبت به علایق آنها آگاهی پیدا کردید، به راحتی می توانید با مردم ارتباط برقرار کنید.

 

گام یازدهم: به دست آوردن دانش بیشتر از راه مطالعه.

مطالعه کتاب های مختلف موجب تقویت حس کنجکاوی شما می شود.

 

گام دوازدهم: مشکلات حل شدنی هستند.

مشکلات، نعضلات و شکست ها بخشی گریز ناپذیر از زندگی بشر هستند. شهامت، روشن اندیشی و ایمان به شما توانایی می دهد تا بر آنها فایق آیید و به بلوغ فکری بیشتری برسید.

 

گام سیزدهم: خوشبختی در انتظار شماست.

سراسر عمر ما تلاشی است پیوسته برای دست یافتن به کامیابی و سعادت. مطمئن باشید که خوشبختی در دسترس شماست، فقط باید بخواهید.

 

گام چهاردهم: افق های ذهنی گسترده تر.

برای اینکه هوشیاری ذهنی، اشتیاق به زندگی و دانش عمومی تان از زندگی را افزایش دهید و دنیایی را که در آن زندگی می کنید درک نمایید نیاز به آنها دارید که افق ذهنی تان را افزایش دهید.

 

گام پانزدهم: از همین لحظه درست اندیش باشید.

شکل گیری شخصیت، تحت تاثیر شیوه تفکر و نتایجی است که از آن می گیرید. برای اندیشمند شدن باید درست فکر کردن را شروع کنید.

 

گام شانزدهم: تخیل قوی تری داشته باشید.

نیروی تخیل می تواند شما را دگرگون سازد پس اجازه دهید تخیل دوست شما باشد.

 

گام هفدهم: طرح های پی در پی:

انسان با تدارک برنامه ها و طرح های ارزشمند و به کارگیری توان ذهن و جسم و کسب مهارت از طریق تلاش و ابتکار، به خود معنی می بخشد.

 

گام هجدهم: پدر و مادر بهتری باشیم.

پرورش فرزندانی که در آینده خوشبخت شوند و دارای روحیه اعتماد به نفس  و شخصیت استوار باشند بی تردید هنر است. هنری که در اثر تفکر، تخیل، نظم و انضباط به وجود می آید.

 

گام نوزدهم: بهره مندی از آرامش کامل.

افراد آرام و متین به جای اینکه زندگی را تحمل کنند از زندگی خویش لذت می برند. حضور آنها در همه جا یاری دهنده و الهام بخش است و به جای اینکه قربانی وضعیت و شرایط باشند ار هنر ارزشمند تسلط بر شرایط بهره می جویند.

 

گام بیستم: اکنون زندگی تان را بارور سازید.

به زیبایی علاقه مند شوید و شروع به جست و جوی آن کنید، آن را در پیرامون خود خواهید یافت. طبیعت، موسیقی، نقاشی، شعر، رمان و … نمایش های پایان ناپذیر زیبایی را عرضه می کنند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بیست گام بلند به سوی خوشبختی”