بیوگرافی هوتن شکیبا

مجموعه: بیوگرافی تعداد بازدید: 19
بیوگرافی هوتن شکیبا

هوتن شکیبا | مصاحبه و بیوگرافی هوتن شکیبا و جدیدترین عکس های او

هوتن شکیبا بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، قبل از بازی در سریال «لیسانسه‌ها» بیشتر در زمینه تئاتر مشغول بوده و کارهای تئاتر بسیاری در کارنامه خود دارد. هوتن شکیبا برنده جایزه بهترین بازیگر مرد کمدی براى سريال ليسانسه ها از هفدهمین جشن حافظ می باشد.

چکیده ای از بیوگرافی هوتن شکیبا

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما، تلویزیون، صداپیشگی

تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۶۳

محل زندگی: تهران

پیشه: بازیگر

هوتن شکیبا متولد ۲۴ خرداد ۱۳۶۳ در تهران می‌باشد و اصالتاً کرد و بزرگ شده سنندج است. هوتن شکیبا دارای مدرک کارشناسی کارگردانی تئاتر از دانشگاه سوره و کارشناسی ارشد بازیگری از دانشگاه هنر می‌باشد.

از کارهای معروف او می‌توان به بازی در فیلم‌های سینمای طبقه حساس، شب،بیرون، هلن، سریال لیسانسه‌ها و نمایش‌های همچون مترسگ، جن گیر، بر پهنه دریا، باغ آلبالو، ویران، کامنت، از زیرزمین تا پشت بام، دن کامیلو و.. اشاره کرد. هوتن شکیبا همچنین صدا پیشه عروسک (دیبی) در سریال کلاه‌قرمزی ۹۳ و کلاه‌قرمزی ۹۴ را به عهده داشته است.

عکس های جدیدهوتن شکیبا

بخشی از مصاحبه خواندنی هوتن شکیبا

حضور شما در تئاتر چگونه شکل گرفت؟

هوتن شکیبا: من جداى از نمايش هايى كه در نوجوانى و در مدرسه كار كردم. ليسانس كارگردانى تئاتر و فوق ليسانس بازيگرى دارم و از دانشگاه شروع كرده ام.

اولین تئاتر هیجان انگیز که کار کردید؟

هوتن شکیبا: همه اجراها براى من همچنان هيجان انگيز است اما «ويلون هايتان را كوك كنيد» دومين اجراى عمومى من بود و هيجان زيادى براى آن داشتم و اجراهايى مانند ويران، جن گير، مترسک، ستوان آينيشمور، بر پهنه ى دريا، پرده ى سوم صحنه ى چهارم، دن كاميلو، زمان لرزه، و ننه دلاور بيرون پشت در، هنوز هم كه يادم مى آيد، هيجان زده ميشوم.

هوتن شکیبابا سریال لیسانسه  ها شهرت پیدا کرد

تئاتر برای شما نسبت به مدیوم های دیگر چه جذابیتی دارد؟

هوتن شکیبا: ارتباط بى واسطه و در لحظه با مخاطب لذت بخش است.

دلیل حضورتان در سریال «لیسانسه‌ها» بفرمایید؟

برای من فیلمنامه خیلی مهم است. بعد از خواندن فیلمنامه «لیسانسه‌ها» دوستش داشتم، البته حضور آقای صحت هم خيلى تعیین کننده بود.

برای رسیدن به نقش چه عواملی موثر بود؟

هوتن شکیبا: برای رسیدن به نقش خیلی از فاکتورها دخیل هستند تا بتوانیم یک نقش را بسازیم. مثل پرداخت كاراكتر در فيلمنامه، نگاه کارگردان. ولى خودم به عنوان بازيگر، مشاهداتم از آدمها و تجربه حضور در صحنه تئاتر در رسیدن به نقش کمک کرد.

عکس های جدیدهوتن شکیبا

عکس های جدیدهوتن شکیبا

واکنش مردم‌ نسبت به بازی شما در سریال «لیسانسه‌ها» چگونه بود؟

هوتن شکیبا: واكنش هاى خوبى و جالبى داشتند. اما آنها كه براى اولين بار من را ديده اند، بعد كه در فضاى مجازى خودم را ميبينند باورشان نميشود كه اين همان حبيب است.

حضور در مدیوم تلویزیون را ادامه می‌دهید؟

هوتن شکیبا: کار اصلی من بازيگرى است و تئاتر و سینما كار كرده ام. نمی‌توانم آینده را پیش بینی کنم اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم در هر مدیوم استقبال می‌کنم.

عکس های دوران کودکی هوتن شکیبا

وضعیت حضور بازيگران جوان تئاترى در مديوم تصوير چگونه است؟

هوتن شکیبا: سینما به سمتی می‌رود كه از افرادی که تخصص و تحصیلات دارند و از تئاتر شروع کرده اند، بيشتر استقبال می‌شود. بازيگرانى كه از دانشگاه مى آيند و تجربه ى تئاتر دارند، به قول خودمان با جیب پر و با پتانسیل بیشتری می‌آیند.

هوتن شکیبا جایزه ی بهترین بازیگر مرد بوکان

آیا موضوع پرداخت پول برخی از افراد برای وارد شدن به عرصه هنر را قبول دارید؟

هوتن شکیبا: من اين مسئله را ندیدم و بیشتر شنیدم و نمی‌توانم نظر بدهم! به هر حال هر کسی می‌تواند تلاش خودش را برای ورود داشته باشد اما مهم ماندگار بودن است.

عکس های جدیدهوتن شکیبا

فیلم‌ های هوتن شکیبا

– هلن (۱۳۹۴)

– طبقه حساس (۱۳۹۲)

– حق سکوت (۱۳۹۲)

– شب بیرون (۱۳۹۲)

فیلم های تلویزیونی هوتن شکیبا

– تله فیلم کویر(۱۳۹۰)

– کلاه قرمزی ۹۴ (صداپیشگی دیبی)۱۳۹۴

– کلاه‌قرمزی ۹۳ (صداپیشگی دیبی)۱۳۹۳

– ابله (مجموعه نمایش خانگی)

– لیسانسه‌ها (سروش صحت)۱۳۹۵

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بیوگرافی هوتن شکیبا”