جان سخت ترین فرمانده داعش کشته شد!؟

مجموعه: اخبار, اخبار سیاسی تعداد بازدید: 253
جان سخت ترین فرمانده داعش کشته شد!؟

ابو عمر شیشانی (چچنی) یکی از جان سخت ترین و تحت تعقیب ترین فرماندهان داعش کشته شده است.

به گزارش ۴ گوشه: به نقل از عصر ایران ، خبرگزاری ” اعماق ” – وابسته به گروه مسلح داعش – با اعلام این خبر ، مرگ این عضو بلند پایه گرجستانی تبار داعش را تایید کرده است.

بنا بر اعلام وب سایت اعماق الشیشانی در حال پس زدن حملات نیروهای عراقی و ائتلاف به مناطق جنوبی موصل کشته شده است. خبرگزاری رویترز اعلام کرده تایید خبر مرگ این فرمانده داعش را از منابع مستقل ندارد.

بر اساس اعلام خبرگزاری وابسته به داعش، الشیشانی در نبرد در حومه شهر “شرقاط ” در جنوب شهر موصل عراق کشته شده است.

این فرمانده داعشی به ” عمر چچنی ” نیز اشتهار داشت. نام اصلی این تروریست گرجی تبار “تَرخان باتیراش‌ویلی” است. او متولد ۱۹۸۶ در گرجستان بود.

daesh

او پیش از پیوستن به داعش رهبر گروه “جیش المهاجرین و الانصار” در شمال قفقاز بود. او پیشتر در ارتش گرجستان خدمت می کرد اما از ۶ سال پیش به بهانه بیماری خدمت در ارتش را رها کرد و به گروه های ستیزه جوی افراط گرا پیوست.

پیشتر “پیتر کوک” سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ماه مارس گذشته از مرگ این فرمانده داعش در عملیات هوایی آمریکا علیه نشست رهبران داعش در نزدیکی منطقه ” شدادی ” خبر داده بود، اما وب سایت اعماق این خبر را تکذیب کرده بود.

شیشانی یکی از اعضای بلند پایه فرماندهی داعش بود. از او تحت عنوان وزیر جنگ داعش و مشاور نظامی ابوبکر بغدادی رهبر داعش یاد می شد. او همچنین یکی از اعضای شورای رهبری داعش در شهر رقه بود.

daesh

دولت آمریکا پارسال برای دستگیری یا اطلاعات منجر به دستگیری این تروریست داعشی ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

در ماه های گذشته بارها خبرهایی مبنی بر کشته شدن الشیشانی منتشر شده بود که این خبرها از سوی خبرگزاری داعش و یا انتشار ویدئوهایی از جانب الشیشانی تکذیب شده بود و این نخستین بار است که خبرگزاری وابسته به داعش مرگ این رهبر تروریستی را تایید کرده است.

daesh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “جان سخت ترین فرمانده داعش کشته شد!؟”