خلافکاری که آقای گل جام جهانی شد!؟

مجموعه: اخبار, اخبار جذاب تعداد بازدید: 83
خلافکاری که آقای گل جام جهانی شد!؟

جام‌جهانی دوازدهم در کشور اسپانیا با افزایش تیمها با حضور ۲۴ تیم برگزار شد و بازی هایی زیبایی در این جام به یادگار ماند. برزیل با تله سانتانای فقید اگر چه در یک چهارم نهایی به ایتالیای قهرمان ۳-۲ باخت اما هنوز هم از آن برزیل به نیکی یاد می شود و خیلی ها معتقدند آن بازی‌های زیبای برزیل دیگر تکرار نشده است.

ایتالیا که به لطف یک گل زده بیشتر نسبت به کامرون صعود کرده بود در نهایت با درخشش پائولو روسی که آقای گل مسابقات شد سومین عنوان قهرمانی خود را کسب کرد.

نکته قابل تامل در این مسابقات مربوط به پائولو روسی است. ستاره ایتالیایی این جام سرنوشت جالبی دارد؛ پائولو روسی به خاطر رشوه دو سال از بازی محروم بود. چند هفته مانده به شروع جام جهانی ۱۹۸۲ تعلیق او پايان يافت و “انزو” سرمربی ايتاليا با وجود مخالفت همگان “روسی” را با خود به جام جهانی برد. او در ۴ بازی شركت كرد و نتوانست گلزنی كند.

انتقادات به اوج خود رسيد و همه از “انزو” می خواستند “روسی” را از تيم اخراج كند، اما ناگهان موتور “پائولو” روشن شد؛ برابر برزيل هت تريک كرد، دو گل به لهستان در نيمه نهايی زد و در فينال هم گل اول بازي را برابر آلمان غربی به ثمر رساند تا ايتاليا ۳-۱ پيروز ميدان شود. “روسی” با اين ۶ گل گلزن برتر تورنمنت لقب گرفت!

پائولو روسی در ۹ سال بازی در تیم ملی ایتالیا ۴۸ بازی ملی انجام داد و موفق شد ۲۰ گل به ثمر برساند. وی در رده باشگاهی نیز در تیم های یوونتوس، ویچنزا، میلان و هلاس ورونا بازی کرد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خلافکاری که آقای گل جام جهانی شد!؟”