خوب بخوابید قسمت دوم

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 277
خوب بخوابید قسمت دوم

مطالعات مقدماتی نشان می دهد که بین کمبود خواب و تغییر و عکش العمل های سیستم بدن،ارتباط وجود دارد.با ربودن خواب از یک موش آزمایشگاهی حیوان حدود۳هفته بعد خواهد مرد.بررسی و تحقیق بر روی انسان ها نشان می دهد که خواب نا کافی تعداد گلبول های سفید خون را تغییر می دهد.و بدن را در مبارزه با عفونت دچار مشکل می کند.کمبود خواب حتی امکان مبتلا شدن به سرطان را شدت می بخشد.

ریچارد استیونز یک محقق در بیماری سرطان می گوید:این امکان وجود دارد که بین افزایش احتمال ابتلا شدن به سرطان پستان با اختلال و قطع سیکل هورمونی به دلیل وجود نور در هنگام خواب نیمه شب ارتباط وجود داشته باشد.این امر روشن کننده این مسئله است که چرا زنان نابینا کمتر از زنان بینا در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند.استیونز معتقد است که افراد،بایستی در تاریکی مطلق بخوابند و آن افرادی که خود را با کم خوابی فریب می دهند،از زمان بیداریشان کمتر از آن چه فکر می کنند،نتیجه می گیرند.

8wzzs5qvnq6xsw92luhn

جف بزوز می گوید اگر کمتر از ۸ساعت بخوابم حالت آویخته و شل و ول پیدا می کنم.حتی انجام امور کوچکی مثل محاسبات ریاضی یک پاکت نامه را ناچار دوباره چک کنم با کم خوابیدن این احتمال وجود دارد که من مدتی زمانی را دخیره می کنم اما آم زمان ذخیره شده با کند شئن عملکرد مناسب آدمی نابود می شود.

اداره امینت ترافیک بزرگراه های ملی تعداد۰۰۰/۱۰۰۰تصادفات را در یک سال به حالت خواب آلودگی و چرت زدن در حال بیداری پشت فرماننسبت داده است.اگر شما در وسط روز می توانید لم بدهید و در ۱۰ دقیقه به خواب برویدحتما برای خواب کم کی گذارید.فرصت را غنیمت شمردن اساس حسابداران بوده است.

اگر شما در به خواب رفتن دچار مشکل هستید از وصرف کافئین به خصوص عصر ها خودداری کنید.پزشک شما ممکن است داروی خواب برای شما تجویز کند که آن هم در کوتاه مدت اثر دارد.

گاهی اوقات یک چرت نیمه روز می تواند به شما هوشیاری بخشد.ساعت های بین ۱تا۳بعد ازظهر در سراسر دنیا زمان خواب نیمروز است و برای خوابیدن مناسب است.یک چرت و یک خواب کوتاه تا ۳۰ دقیقه بهتین تاثیر را دارد اما چرت نیمه روز مشکلات اساسی را تصحیح نمی کند هر هفته آمریکایی ها بیش از یک میلیون ساعت کمبود خواب ذخیره می کنند.خواب،ما را از نظر احساسی ادراکی و مصونیت جسمی احیا می کند.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خوب بخوابید قسمت دوم”