دانستنی های پیش از بارداری

مجموعه: پیش از بارداری, مادر و کودک تعداد بازدید: 475
دانستنی های پیش از بارداری

راه های افزایش شیر مادر

دانستنی های پیش از بارداری
چند نکته مهمی که باید قبل از باردار شدن مدنظر داشت سعی کنید حتما نکات گفته شده را رعایت نمایید.
۱٫سرخجه:
ابتدا به سرخجه در دوران بارداری خصوصا اوایل بارداری که اعضای بدن جنین در حال شکل گرفتن است می تواند موجب نقص های جدی و جبران ناپذیر در جنین شود.
بنابراین قبل ازاینکه باردار شوید از پزشک درخواست آزمایش خون بدهید تا مطمئن شوید که از این بیماری به دور هستید و اگر این بیماری را داشتید می توانید واکسن بزنید.
این آزمایش را در اولین فرصت انجام بدهید زیرا دسته کم تا سه ماه بعد از واکسیناسیون باید باردار شوید.

 

۲٫سابقه بیماری موروثی:
برخی بیماری ها مانند هموفیلی موروثی هستند.اگر در بین بستگان شما یا همسرتان بیماری ارثی وجود دارد احتمال دارد به فرزند شما منتقل شود که بهتر است حتما قبل از بارداری به پزشک مراجعه نماییدتا میزان خطر را مشخص نماید.و این را بدانید در بیشتر موارد فقط اگر زن و شوهر هردو حامل ژن بیماری باشند خطر به ارثرسیدن آن ها به کودکشان خیلی جدی است.
۳٫سابقه بیماری طولانی:

اگر دارای بیماری های جسمانی مثل صرع یا دیابت هستید بهتر است قبل از باردار شدن حتما با پزشک مشاوره نمایید تا از مشکلات بعدی جلوگیری نمایید.که در اینجا شاید رژیم غذایی شما را عوض نماید زیرا ممکن است داروهایی که مصرف می نمایید ممکن است بر جنین اثر بگذارد و یا اینکه باردارشدن را دچار مشکل نماید.

۴٫قرص ضدبارداری:
بهتر است اگر قصد باردار شدن را دارید مدت زمان طولانی قبل از باردار شدن مصرف قرص را کنار بگذارید تا بدن شما به چرخه طبیعی خود برگردد.
قبل از تلاش برای بارداری حداقل سه بار قاعده شوید.

راه های افزایش شیر مادر
۵٫خطرهای محل کار:
رئیس شما باید شرایطی را برای شما فراهم آورد که شما در محل کارتان با خطراتی که بر باردار شدن شما اثر منفی می گذارد مواجه نباشید.
در حال حاضر اعتقاد بر این است که نمایشگر کامپیوتر و دیگر نمایشگرها هیچ ضرری را برای جنین ندارد.
یک عفونت به نام کلامیدیای طوطیان وجود دارد که موجب سقط جنین می شود.
این ویروس از گوسفندان در حال زایمان به انسان منتقل می گردد.بنابراین اگر کار شما در مزرعه هست بهتر است کار کردن در بخشی را که گوسفندان زایمان می کنند را فراموش نمایید.
۶٫وزن:
بهترین وزن وزنی است که شما شش ماه قبل از باردار شدن متناسب با قدتان داشته اید بنابراین اگر خیلی اضافه وزن یا کمبود وزن دارید بهتر است با پزشک خود مشاوره نمایید و برای داشتن وزنی مناسب برنامه ریزی نمایید و این نکته را مدنظرداشته باشید که در دوران بارداری رژیم گرفتن را فراموش کنید زیرا ممکن است بدنتان را از مواد غذایی حیاتی محروم سازید.
۷٫رژیم غذایی:

اگر رژیم غذایی مناسب داشته باشید احتمال باردار شدن و به دنیا آوردن کودکی سالم را افزایش خواهید داد.
۸٫سیگار و الکل:
هر زمان که تصمیم گرفتید بچه دار شوید باید هم شما و هم همسرتان مصرف سیگار و الکل را کنار بگذارید زیرا توتون و الکل بر باروری مردان و زنان تاثیر می گذارد.
۹٫اسیدفولیک:
قبل از اقدام به باردار شدن شروع به مصرف اسیدفولیک کنید زیرا اسیدفولیک ویتامینی است که مانع از برخی نواقص مادرزادی می شود.
میزان مصرف این ویتامین در ۱۲هفته نخست بارداری هرروز به میزان ۴۰۰میکروگرم است.

این آزمایش را سر فرصت انجام بدهید زیرا حداقل باید سه ماه بعد از واکسیناسیون باردار شوید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “دانستنی های پیش از بارداری”