درس هایی از زندگی

مجموعه: جذابترین مطالب تعداد بازدید: 240
درس هایی از زندگی

درس هایی از زندگی

بعضی چیزها برتر و فراتر از درک و فهم ما هستند…وقتی کودکی با ایدز متولد می شود یا وقتی یک مادر جوان بر اثر حادثه ای از پادرمی آید یا وقتی کل روستا با یک سیل از بین می رود؟ از خودمان می پرسیم ” چرا ” به نظر می رسد برای این سوال جوابی وجود نداشته باشد اما به نوعی دیگر می توان برای این سوال ها پاسخی پیدا کرد.

آیا تا به حال توجه کرده اید برخی اتفاقات خاص برای افراد خاص رخ می دهد.

لوئیس هر شش ماه یک بار از کار اخراج می شود.فرانک هر سال تقریبا تحت تعقیب است.جیم در تعطیلات به مسمومیت غذایی دچار می شود.

به نظر نمی رسد تمام مسائلی که در بالا مطرح شد برای این افراد رخ می دهد.جیم هرگز اخراج نمی شود و لوئیز هرگز راهی دادگاه نمی شود و فرانک هم هرگز در بیمارستان بستری نمی شود.

افراد خاص و نکته بین درس های خاصی می گیرند.

درس هایی از زندگی

ما می توانیم در برابر تمام این مشکلات به یکی از سه روش زیر عکس العمل نشان بدهیم.

۱-زندگی من مجموعه ای از درس هایی هست که نیاز دارم و در یک آرایش و نظم خاص اتفاق می افتد و این سالم ترین نگرش است که حداکثر آرامش فکری را تضمین می کند.

۲-زندگی نوعی قرعه یا بخت آزمایی است اما من از تمام آنچه اتفاق می افتد حداکثر استفاده را می کنم.

۳-چرا اتفاقات ناخوشایند همیشه سراغ من می آید.

درس های زندگی همواره بر سر راه ما قرار می گیرند.اگر این درس ها را نیاموزیم دوباره و دوباره با آن ها مواجه می شویم.

خلاصه کلام

ما زاده نشده ایم که تنبیه شویم.ما به دنیا آمده ایم تا آموزش ببینیم یا درس بگیریم.هر اتفاقی توانایی دگرگونی ما را دارد و همین طور هر بلا یا مشکلی قابلیت بالایی در تغییر طرز فکر ما دارد طوری رفتار کنید که گویا هر پیشامدی هدفی دارد در این صورت زندگی شما هدفمند می شود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “درس هایی از زندگی”