در سختی ها به داد خودتان برسید قسمت سوم

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر, مهارت های زندگی تعداد بازدید: 222
در سختی ها به داد خودتان برسید قسمت سوم

به گروه پشتیباب بپیوندید

همین که تصمیم گرفتید با زندگی عادیتان کنار بیایید،به هم صحبتی احتیتجیدا می کنید که موثزترین گفت گو را با شخصی می توانید داشته باشید که سرد و گرم روزگار را خوب چشیده باشد.

مطالعه کنید

اگر بهد از هول و تکان اول،حواستان به دنبال مطالعه به خصوص خواندن کتاب های خودآموز باشد، این کتاب ها می توانندایهام بخش و همین طور آرام بخش باشند.

مثل چینی

رخداد های روزانه را روی کاغز بیاورید

خیلی ها با نوشتن تجربه هایشان احساس راحتی می کنند.این عمل،بیش از هر عاملی،نوعی خود درمانی است.

طرح رویداد هارا بریزید

کار هایی است که باعث می شوند با سرعت و قدرت به پیش گام بردارید و سبب می گردند که باه آینده ای روشن و درخشان برسید.

our-story

مهارت های جدید را فرا گیرید

در یکی از دوره های دانشکده جامع نام نویسی کنید یا به سرگرمی با ورزش تازه ای روی بیاورید.شما زندگی تازه ای دریش روی دارید و هر نوع مهارتی آن را کامل می سازد.

خودتان را تشویق کنید

در مواقعی که دچار فشار روحی شدیدی هستید حتی پرداختن به ساده ترین امور روزانه مثل بلند شدن از خواب یا درست کردن چیزی و خوردن آن به نظر دلهره آور است.هر کامیابی هرچند کوچک را،نه تنها نباید دست کم گرفت بلکه باید آن را یک پیروزی بدانید و برایش ارزش قایل شوید.

ورزش را از یاد نبرید

فعالیت جسمی،از لحاظ درمانی،فوق العاده موثر است.شخصی به اسم ترس گامپ اهل شیکاگو بعد از خودکشی پسر ۲۱ ساله اش دچار آشفتگی و سرگردانی شد.یکی از رفیقایش او را تشویق کرد که به کلاس موسیقی جاز برور.گامپ می گوید:اوایل،شرکت در این کلاس برایم خسته کننده بود،ولی از حیس جسمی بهتر شدم.وقتی حال آدم از نظر جسمانی بهتر شود،در روحش هم اثر می گذارد.

از لاک خودتان بیرون بیایید

دکتر واندرکوک بر این باور است:آن هایی که از شر ضربه ایراحت می شوند آخر سر به این فکر می افتند که کار مهمی بکنند،امکان دارد سازمانی تشکیل دهند،کتاب بنویسند و اطلاعات عمومی مردم را زیاد نمایند.بعد از گذشت زمان متوجه می شوند که تنها راه کمک به خودشان،یاری رساندن به دیگران است.

ارن رابرستن مسوول امور بهداشتی نیویورک به خاطر سرطان سینه و تخمدان،شیمی درمانی می شد.در تمام مدتی که تحت معالجه بود،مهر و محبت خانواده،دوستان و همین طور دعاهایی که برای او می کردند.باعث می شد که خوش طبعی و ظاهرش را حفظ کند.حقیقت این است که اندیشیدن به دیگران به جای فکر کردن به خود،نقش ارزنده ای در بهبود کامل اشخاص دارد.

با خود کنار بیایید

بیشتر وقت ها مردم می پرسند:این درد طاقت فرسا کی تمام خواهد شد؟کارشناسان اصرار دارند که نباید خودمان را از نظر زمانی محدود کنیم.گفته می شود بهتر شدن حال آدم لااقل شش ماه یا ممکن است یکی دو سال طول بکشد. در این وضعیت، خاق و خوی شخص،میزان حمایت محیط و مساعدت این و آن به قیمت سلامت جسم و روح او تمام شود.پس به خودتان سخت نگیرید و بدانید که نیاز به زمان دارید و دیگر این که امکان دارد سرعت بهبودی شما را با دیگران فرق کند.در هر مرحله ای از غم و اندوه به خودتان این طور دلداری بدهید:هنوز سر وپا هستم و گلیمم را از آب بیرون کشیده ام.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “در سختی ها به داد خودتان برسید قسمت سوم”