دلایل عدم وزن گیری کودکان و نوزادان

مجموعه: سلامت کودک, مادر و کودک تعداد بازدید: 294
دلایل عدم وزن گیری کودکان و نوزادان

دلایل عدم وزن گیری کودکان و نوزادان
اگر کودک شما مانندقبل افزایش وزن ندارد جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد ولی باید نمودار افزایش وزن نوزاد را در نظر داشته باشید.
به خاطر داشته باشید بدون در نظر گرفتن روزهای ابتدایی تولد که کودک شما در حال افزایش وزن است ممکن است یک افت وزن داشته باشید.
افزایش وزن کودک شما نباید به صورت صعودی باشد و ممکن است مقدار این نمودار بالا و پایین برود و حتی ممکن است در زمان هایی توقف داشته باشد مثلا زمان هایی که بیمار است ولی اگر باز هم نگران وزن کودک خود هستید بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید.
پزشک چه کارهایی در این زمینه انجوزن کودکانام خواهد داد؟
پزشک در ابتدا یک معاینه فیزیکی از کودک شما به عمل خواهد آورد و بعد از شما سوال هایی برای تشخیص مشکل خواهد داشت.او به فاکتورهای زیادی اشاره خواهد کرد.
اگر کودک شما رشد تکاملی خوب و به سرعتی دارد به این معنی است از اوضاع خوبی برخوردار است.
معیارهایی که پزشک از طریق آن تشخیص خواهد داد که کودک شما سرعت رشد مناسبی خواهد داشت یا نه عبارتند از:
۱٫کاهش زیر ۳درصدی در نمودار رشد.
۲٫افزایش وزن زیر ۲۰درصد البته وزن ایده آل نسبت به قد.
۳٫کاهش ۲درصدی یا بیشتر روی نمودار افزایش وزن از زمان آخرین چک آپ.
عدم افزایش وزن ممکن است در تمام کودکان دیده بشود ولی این مشکل در کودکان زودرس بیشتر دیده می شود و باید این نکته را یادآور شد تغذیه مناسب در سه سال اول تولد برای رشد فیزیکی و هوشی کودک بسیار مناسب خواهد بود.
پزشک احتمالا آزمایش های ادرار و خون و تست های دیگر را برای کودک شما در نظر می گیرد تا کالری دریافتی او برای بازه زمانی مشخص را مورد بررسی قرار دهد و او شاید به بررسی شیشه شیر

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “دلایل عدم وزن گیری کودکان و نوزادان”