ده احساس نیرو بخش

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 246
ده احساس نیرو بخش

۱-احساس عشق و محبت:

احساس ابراز عشق و محبت تقریبا با هر عاطفه منفی که مواجه شود،آن را از بین می برد.اگر کسی بر شما خشم گرفت از محبت خود به او کم نکنید و برای این که قدرت انجام چنین کاری در شما پیدا شود،در بعضی از اعتقادات خود تجدید نظز کنید،در کتابی خواندم که هر نوع ارتباط انسانی،یا پاسخی است به محبت،و یا فریادی برای کمک.اگر کسی با حالت رنجش و عصبانیت نزد شما آمد و شما مرتبا پاسخ او را با محبت و گرمی دادید کم کم روحیه او تغییر می کند و از شدت عواطف او کاسته می شود.

(اگر می توانستید به قدر کافی دوست بدارید مقتدرین مرد جهان می شدید.)

امت فاکس

۲-قدر شناسی و سپاس

به عقیده من همه عواطف نیرو بخش حالت هایی از بیان عشق و محبت هستند.در نظر من قدر شناسی و سپاس دو احساس روحی هستند  که از طزیق فکر و عمل،در برابر همه نعمت هایی که زندگی به من داده است یا از مردم دریافت کرده ام و یا از طریق تجربه های زندگی به دست آورده ام،ابراز می شوند.اگر این دو احساس را در زندگی خود داشته باشید زندگیتان بسیار پر بار و پر معنی می شود. ایجاد این دو احساس ایجاد زندگی است. همیشه قدر شناس و شکر گذار باشید.

۳-کنجکاوی

اگر می خواهید در زندگی رشد و پیشرفت کنید یاد بکیرید که مانند یک کودک،کنجکاو باشید. کودکان می دانند که چکونه تعجب کنند،و به همین جهت محبت آن ها در دل ما جا می گیرد. اگر می خواهید کسالت شما رفع شود،کنجکاو باشید.

کنجکاوی

کنجکاوی

اگر کنجکاو باشید همه گرفتاری ها کم اهمیت می شود و به طور خودکار به مطالعه ور می آورید.کنجکاوی را در خود تقویت کنید تا زندگی شما به صورت مطالعه ای بی پایان و لذت بخش در آید.

 

۴-شور هیجان

شور هیجان به همه چیز روح می بخشد.شور و شوق،هر مشکلی را مبدل به فرصتی عالی می کند.شور وشوق نیروی مهار ناپذیری است که زندگی ما را با سرعتی بیش از پیش به جلو می راند.چگونه در خود شور و هیجان ایجاد کنیم؟ایجاد شور نیز مانند ایجاد محیت و گرمی وسپاس و کنجکاوی است.باید تصمیم بگیریم که چنین احساسی داشته باشیم از جسم خود استفاده کنیم هنگام سخن گفتن سریع تر صحبت کنید،خاطزات و تصاویر ذهنی را با سرعت بیشتری در نظر مجسم سازید بدن خود را در جهتی که می خواهید بروید به حرکت در آورید.تنها بهنشستن و تفکر اکتفا نکنید. اگر در مبل فرو بروید آرام نفس بکشید وبا طمانینه صحبت کنید به هیجان در نمی آیید.

۵-اراده و قاطعیت

همه ای عواطفی که تا به حال کفتیم دارای ارزشمند،اما یکی احساس است که اگر بخواهید ارزشی جاودانی در این جهان،خلق کنید باید حتما داشته باشید.این احساس،به شما می گوید که چگونه با مشکلات و ناراحتی ها مقابله کنید و یاس ها و سر خوردگی ها را بر طرف سازید.اراده و تصمیم یعنی استفاده از قدرت برق آسای تعهد و الزام.برای انجام هر کاری از کاهش وزن گرفته تا امور شغلی و پی گیری هر کار،باید قدرت اراده و تصمیم داشته باشید.تمام کردار های شما از این منبع سر چشمه می گیرند و همین کهقاطع به انجام کاری بگیرید به طور خودکار،هر عملی را که برای رسیدن به هدف لازم باشید انجام می دهید.اگر با تصمیم عمل کنید،خود را به هدف متعهد و ملزم می کنید و همه در های دیگر را به روی خود می بندید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ده احساس نیرو بخش”