ده احساس که سبب توانمندی میشود

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 175
ده احساس که سبب توانمندی میشود

۱-علاقه وعشق داشتن:چنین احساسی موجب از بین رفتن تمامی احساسات منفی انسان میشود.اگر شخصی با شما برخوردی از روی خشم وعصبانیت داشت، میتوانید براحتی به مقابله با این شخص بروید.به یاد داشته باشید که ارتباطات پاسخی در جهت فریاد کمک خواهی است. مطمئن باشید با این احساس قادر خواهید بود که کنترلی به موقع در مقابل موقعیت های حاد حاصل از خشم ناگهانی داشته باشید.

۲-قدر دانی وحق شناسی:از نظرآنتونی رابینز قدر دانی و حق شناسی دو احساس بزرگ روحی اند که می توان از آن ها به عنوان هدیه ای از جانب خداوند به انسان ها یاد کرده،قدر دانی و حق شناسی به خاطر تمام چیز هایی که در زندگی به شما داده است و دوستانی که در زندگی می توانند خدمتی حتی بسیار کوچک به شما بکنند.

۳٫کنجکاوی:اگر می خواهید در زندگی پیشرفت داشته باشید بدانید که همیشه باید همانند یک کودک کنجکاو باشید.اگر می خواهید بی حوصله گی را کنار بگذارید باین کنجکاو باشید.با چنین حسی هرگز انجام کاری برایتان خسته کننده نخواهد بود.

۴٫هیجان:با احساس هیجان می توانید به هر عامل در زندگیتان انگیزه و روح خاصی بدهید.با داشتن این احساس هر مبارزه ای در زندگی می تواند به موقعیت دلپذیری تبدیل شود.

احساسات

احساسات

۵٫قاطعیت:با وجود این احساس شما قادرید هر کاری را انجام دهید و بدون آن،سرنوشتی جز سردرگمی و ناامیدی در زندگی در انتظارتان نخواهد بود.ولی به یاد داشته باشید که قاطعیت همواره کار ساز نیست و گاهی اقات با اندکی انعطاف می توان بر مشکلات غلبه کرد.باید بین قاطعیت و خودسردی مرزهای قایل شد.

۶٫انعطاف پذیری:به یاد داشته باشید پاشیدن بذر،ضامن رشد گیاه نیست.گاهی مشکلاتی پیش می آید که تنها با عشق و علاقه و دلسوزی و تحمل باغبان رفع می گردد.در زندگی ممکن است هر فرد با لحظات وموقعیت هایی روبه رو شود و کنترل آن بسیار دشوار است.لذا حس انعطاف پذیری افراد می تواند در حل مشکلات موثر واقع شود.

۷٫اعتماد به نفس:اگر می خواهید به هدف خود برسیدبه جای ترس از ناشناخته ها با کمک از حس اعتماد به نفس تلاش نماید که آن ها را تجربه کنید.بزرگترین عاملی که افراد را از  انجام کاری منع می کند ترس است.به یاد داشته باشید عاملی که باعث پیشرفت بشر شده است ایمان قلبی به رسیدن به مرحله موفقیت است.

۸٫خوشروییخوشرویی از احساساتی است که زندگی را برای شما بسیار خوشایند می سازد و سبب می شود مردم در کنار شما شادی بیشتری حس کنند.خوشرویی عاملی است که سب از بین رفتن احساساتی چون ترس،زودرنجی،عصبانیت،ناامیدی،افسردگی وخودخوری می شود.اگر روزتان را با خوشرویی تمام کنید،می بینید که در پایان روز احساس بهتری دارید.

۹٫سرزندگی و زنده دلی:به یاد داشته باشید که وجود این احساس ارتباط مستقیم با شرایط فیزیکی شما دارد،این مسله بار ها ثابت شده که کلیه احساسات،ارتباط مستقیم با شرایط جسمانی افراد دارد.برای مثال افرادی که تحت فشار های عصبی هستند در نحوه تنفس خود مسله دارند.به یاد داشته باشید تنفس صحیح ارتباط مستقیم با شلامتی بدن دارد.برای به دست آوردن انرژی،تنها خواب زیاد(۸تا۱۰ساعت در روز)و نشستن روی صندلی راحتی کار ساز نیست بلکه تحرک و شادابی است که باعث ایجاد این حس خوشایند در تمام ابعاد زندگی تان می شود.

۱۰٫همکاری و کمک:به یاد داشته باشید که بخشندگی یکی از راز های زندگی است.شما باید هم به خود ببخشید و هم به دیگران،تا زندگیتان معنایی داشته باشد.حس همکاری و کمک،به زندگی شما انرژی زیادی می دهد.تصور کنید اگر این احساس در تمامی قلب های دنیا بود آن موقع جهان ما چگونه می شد؟

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ده احساس که سبب توانمندی میشود”