ده روش آشکار ساختن بهترین ها در دیگران

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 116
ده روش آشکار ساختن بهترین ها در دیگران

با کمک این ده روش می توان به افراد دیگر کمک کرد تا بهترین ها را در وجود خود درک کنند و ببینند:

۱-آن ها را باور داشته باشید:همه ما گاهی اوقات دچار خود کمی بینی می شویم و لیاقت و شایستگی های خود را باور نداریم و اعتماد به نفس مان را کاهش می یابد.به استعداد و مهارت های خود شک می کنیم و نمی توانیم کار جدیدی را شروع کنیم.در این زمان باور مثبت دیگران نسبت به ما بسیار موثر است.داستان زندگی مردان و زنان بزرگ نیز بیانگر این موضوع است.در زندگی بزرگان افرادی وجود داشتند که آن ها را کاملا باور کرده بودند،درحالی که همین افراد خود را کاملا باور نداشتند.

۲-آن ها را تشویق کنید:می توانی تین کار را انجام دهی،مطمئنا این کلمات به ندرت گفته می شود.تشویق واقعی و صادقانه به افراد کمک موثری می کند.به طور مثال،بعد از ناکامی یک فرد می تواند به او بگویید که این شکست می تواند آغاز خیلی خوبی برای تو باشد.

تشویق دیگران

تشویق دیگران

۳-انتظار داشته باشید:اغلب اوقات گفته می شود که واقع بینانه به زندگی نگاه کنیم وانتظار زیاد داشته باشیم.ولی زمانی که می خواهیم به دیگران کمک کنیم باید انتظارات خود را از آن شخص افزایش دهیم.به طور مثال،معلم،والدین و حتی مدیر از ما بیشتر از توانایی مان انتظار دارند و باعث می شود موارد بیشتری را از قبل ببینیم و احساس کنیم.

۴-حقیقت را بگویید:آن را با دلسوزی بیان کنید.بیشتر اوقات از گفتن حقیقت دوری کنیم چرا که نمی خواهیم ناراحتی افراد را ببینیم.همیشه دوست داریم فرد خوبی باشیم اما گفتن حقیقت کار بسیار ناخوشایندی است.با دیگران با زبانی آرام و منطقی و به دور از جنجال روبهرو شد. حقیقت را به ایشان گفت.

۵-الگو باشیم:یکی از بهترین راه های تاثیر بر دیگران شیوه حرکات و رفتار ماست.تصور نکنید که دیگران شما را نمی بینند.به طور حتم آن ها نظاره گر رفتار شما هستند و آگاهانه و ناآگاهانه حرکات شما را ثبت می کنند.ما برای دیگران الگو هستیم و برای همین باید سعی کنیم بهترین باشیم.

۶-سهیم کردن افراد:اغلب اوقات دوست نداریم دیگران را در شکست و ناکامی خود شریک کنیم و با این کار دیگران را از تجربه و آموخته های خود محروم می سازیم.اگر با دیگران سهیم شویم همدلی خود را افزایش می دهیم و در نظر افراد قابل اعتماد تر می شویم.

۷-یادآوری مسوولیت:به افراد مسوولیتشان را خاطر نشان کنید.به طور مثال من از تو می خواهم بر این افکار بی اهمیت غلبه کنی و کار های مفیدی را دنبال نمایی.

۸-سوال های خوب بپرسید:یک مربی خوب هیچ گاه به مراجعه کننده های خود نمی گوید چه کاری انجام دهند.آن ها سوال های خوب و مناسب می پرسند تا مراجعه کننده ها راحل خوبی بیابنددر این صورت است که آن ها سپاسگزار شما خواهند بود.

۹-قبول کردن دیگران:اگر در دیگران به دنبال بهترین ها هستنید مطمئنا آن را خواهید دید.اگر به دنبال شکست و ناکامی در آن ها باشید مسلما شکست را خواهید داد.زمانی که کارهای خوب دیگران را تصدیق می کنیم آن ها تمایل بیشتری برای انجام کار ها دارند.یادداشتی برایشان بنویسید و یا با آن ها تماس بگیرید و سعی کنید در مقابل دیگران از آن ها تمجید نمایید.

۱۰-ساعاتی را با آن ها باشید:گذراندن زمان که با ارزش ترین ثروت است.نشان دهنده این موضوع است که برای روابط خود ارزش قایل هستید.در روابط خود زمان صرف کنید زیرا زندگی بر اساس آن به وجود آمده است.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ده روش آشکار ساختن بهترین ها در دیگران”