ده کلید الهام بخش

مجموعه: روانشناسی, روانشناسی زناشویی, روانشناسی کودکان, زندگی بهتر, مشاوره خانواده تعداد بازدید: 906
ده کلید الهام بخش

ده کلید برای به وجود آوردن انگیزه و الهام بخشیدن به دیگران برای زندگی بهتر:

۱-الگوی خوبی باشید:مردم بیشتر به عملتان توجه می کنند تا به حرفهایتان.شخصی باشید که ارزش داشته باشد از شما تقلید شود.

۲-به دیگران توجه کنید.اکثر مردم به علم و دانش شما اهمیت نمی دهند بلکه بیشتر می خواهند بدانند که شما چقدر به آن ها توجه دارید.به آن ها توجه کنید و به طور واقعی نسبت به مردم علاقه نشان دهید.

۳-آنان را تشویق کنید.همه افراد دیر یا زود دوران سختی را تجربه می کنند.وقتی که شما در این دوران مردم را تشویق می کنید،در حقیقت به آن ها الهام می دهید که در خودشان و شرایطشان بهترین چیز ها را ببندند.

 کلید زندگی

کلید زندگی

۴-خودتان هم الهام پذیر باشید.به دنبال افراد،ایده ها،موفقیت ها یا دانش هایی باشید که همواره الهام بخش و تشویق کننده هستند.

۵-در تجربه های خود به دیگران شریک شوید.شما بیشتر از آن که بدانید توانایی کمک رویی به دیگذان را دارید،از معدن پر ارزش تجربیات زندگی و نقطه نظر های منحصر به فرد خودتان به دیگران الهام ببخشید.ممکن است شما تنها کسی باشید که پیام های الهام بخشتان می تواند در رو حیات یک نفر موثر باشد و زندگی او را پر از شادی و نشاط سازد.

۶-در شکسته هایتان با دیگران شریک شوید.آمادگی داشته باشید که نه تنها در موفقیت ها بلکه در شکسته هایتان نیز با دیگران شریک شوید.دیگران هتر می توانند با شما همبستگی و ارتباط برقرار کنند وزمانی که بدانند در سختی ها و دشواری ها خواستار کمک آن ها هستید و دوست ندارید که تنها باشید.

۷-داستان تعریف کنید.حقایق گفته می شوند ولی داستان ها باور می شوند گفتن داستان می تواند الهام بخش باشد.ما همگی از داستان ها بهتر درس میگیریم.نیاز داریم که خود داستان های الهام بخش بسازیم.

۸-ارتباطتان را با دیگران افزایش دهید.یاد بگیرید با دیگران خوب ارتباط برقرار کنید.افزایش توانایی ارتباط موثر با دیگران یک مهره اصلی برای الهام بخشیدن به دیگران است.به طرز سخن گفتن و کلماتتان توجه داشته باشید.از واژه های مثبت و امید بخش در سهنانتان استفاده نمایید.جهت افزایش ارتباط با دیگران از روی افراد موفق،الگو برداری کنید.همچنین از کتاب های موجود در این زمینه و یا کلاس های آموزشی مهارت های ارتباط با دیگران بهره جویید.

۹-از مردم توقع داشته باشید.خیلی از ما آموزگانی سختگیر داشته ایم.آن ه از ما انتظار و توقع داشتند که بهترین باشیم و به خاطر همین توانستیم خود را بهتر سازیم.

۱۰-به مطالعه کتاب های مفید و مطالب آموزنده عادت کنید.سعی کنید همیشه مطالعه کنید با دیگران در مورد کتاب هایی که به شما الهام بخشیدن صحبت کنید.در علم و دانش با دیگران شریک شوید و در پراکنده کردن و گسترش مطالب خوب،فردی فعال و موثر باشید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ده کلید الهام بخش”