راز شاد زیستن و خوشبختی در زندگی

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر, مشاوره خانواده تعداد بازدید: 317
راز شاد زیستن و خوشبختی در زندگی

وظایف مشترک زوجین نسبت به یک دیگر

*هر یک از زن و شوهر باید با مهربانی به صحبت های همدیگر گوش دهند و وقتی به هم صحبت می کنند،از انجام کار هایی مانند:مطالعه مجله و یا روزنامه،تماشای تلویزیون،صحبت کردن با تلفن و…پرهیز نمایند و همه توجه خود را به همسر معطوف نمایند.

*هر یک از زوجین هنگام گوش دادن به سخن دیگری،بهتر است با تکان دادن سر و یا با بیان کلماتی مانند:چه جالب،عالیه،درسته،احسن و…به او نشان دهد که صحبت ایشان برای وی جالب است.

*به کا ربردن کلمات و واژه ای زیبا،جذاب،آنهگین. هرگز در برخورد با همسر چهره ای شاد و خندان و به کار بردن واژه ها و کلمات زیبا،جذاب،و آهنگین و تماس چشمی را فراموش نکنید.

*گاهی اوقات همسر شما نیاز به آرامش دارد و حوصله صحبت کردن ندارد،در چنین لحظاتی او را به سخن وتدار نکنید،بگذارید در فرصت مناسبی حرف هایش را با مادر میان بگذارید.

خوشبختی در زندگی

خوشبختی در زندگی

*هرگز در میان جمع ار نقاط ضعف و مشکلات همسرتان حرفی مطرح نکنید،زیرا این عمل شما روح لطیف او را خواهد آزرد و به شخصیت او توهین می شود.

*اگز همسرتان اشتباهی مرتکب شده،او را سرزنش نکنید و با بیان واژه های مخرب مانند:نالایق،احمق،بیشعور و بی کفایت او را آزار ندهید.

*اگر همسرتان خسته است به او پیشنهاد دهید که برایش فنجانی چایی،شربت یا آب تدارک ببینید.

*بهتر است برخی خرید ها مانند:مواد غذایی،پوشاک و لوازم خانگی را به هم از سوپر مارکت ها و فروشکاه های بزرگ انجام دهید.

*هر گز برای انجام کاری،توسط همسزتان،از کلمه باید استفاده نکنید،زیرا او چنین می پندارد که شما بر او سلطنت کرده و به او دستور می دهید.می توانید به جای واژه های آمرانه و دستوری،از جملاتی چون،اگر ممکن است،خواهش می کنم،خوشحال می شوم که… استفاده کنید.و مهمتر این که در مقابل انجام کار ها تشکر و قدردانی را از همدیگر فراموش نکنید.

*از حالت چهره و کیفیت لباس پ.شیدن و طرز صحبت کردن همسرتان تعریف کنید.

*به منایبت های ویژه و هر از چند گاهی بدون دلیل مشخص،به همسرتان تک شاخه گل سرخی هدیه بدهید.

*در حضور جمع خانوادگی و آشنایان از محاسن،فضایل،کلمات و خوبی های همسرتان تعریف نموده و به او محبت کنید.

*گفتن جمله بسیار زیبای تو را دوست دارم را هر از چند گاهی به همسرتان بگویید.

*گاهی اوقات از محل کارتان به او زنگ بزنید و حالش را بپرسید،اگر اتفاق جالب و زیبایی افتاده آن را با ایشان در میان بگذارید.

*اگر می بینید در مسافرت برون شهری و یا وقتی که در داخل شهر هستید دیر به منزل می رسید،به همسرتان تلفن کنید و دیر آمدنتان را اطلاع دهید و ایشان را از نگزانی احتمالی رها سازید.

*در جمع های خانوادگی و فامیلی به جای دیگری بیشتر به همسر و فرزندانتان توجه کنید.

*در کیف خود عکسی از همسرتان نگه دارید و هر از چند گاهی این عکس را به عکس های جدید تری عوض کنید تا بداند در نبودن او دوستدار او و به یادش هستید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “راز شاد زیستن و خوشبختی در زندگی”