راه های افزایش شیر مادر برای نوزاد

مجموعه: شیر دادن مادر, مادر و کودک تعداد بازدید: 306
راه های افزایش شیر مادر برای نوزاد

راه های افزایش شیر دادن

راه های افزایش شیر مادر برای نوزاد
نکاتی برای مادران تا بتوانند شیرشان را افزایش دهند.اکثرا خانم های شیرده مشکل سینه یا عدم توانایی تولید شیر ندارند و تولید شیر هیچ ربطی به اندازه سینه آن ها ندارد.
دو دلیل عمده برای تولید شیر گرفتگی سرسینه و زمانبندی شیردهی است که خوشبختانه این مشکلات به آسانی قابل رفع و رجوع می باشد.
میزان شیر سینه مادر بستگی به میزان درخواست نوزاد دارد.هرچه کودک شما بیشتر از سینه تغذیه نماید به همان میزان شیر سینه های شما افزایش پیدا می کند.
مگر اینکه به دلایل پزشکی تحت یک زمانبندی خاص ملزم به شیر دادن بشوید و بهتر است بدانید زمانیکه کودک به تغذیه احتیاج دارد در همان زمان بتواند از شما تغذیه کند چرا که این مسئله باعث رشد و نمو بهتر کودک می شود.

۷٫روش برای افزایش شیر مادر
روش اول:
زمانیکه کودک شما شیر می خواهد به او شیر بدهید.هر زمان که احساس کردید کودک گرسنه است به او شیر بدهید و از علائم ابتدایی گرسنگی که با گریه شروع می شود جلوگیری نمایید.حتی زمانی که نمی دانید کودک شما چه می خواهد به او شیر بدهید این کار هیچ مشکلی را برای شما فراهم نمی آورد.
و این نکته را به یاد داشته باشید که هرچه کودک شما بیشتر شیر بخورد شیر شما بیشتر خواهد شد.

روش دوم:
کودک شمااز نوک سینه تغذیه نمی کند وبلکه از سینه شما تغذیه می کند.این نکته را مدنظر داشته باشید که کودک کاملا دهانش را باز کرده و سر سینه در انتهای دهان او قرار گرفته باشد.

روش سوم:
از پستانک و شیشه استفاده نکنید مگر در موارد ضروری چرا که کودک هرچه کمتر از سینه های شما تغذیه نماید شیر سینه های شما کمتر می شود پس بهتر است به جای دوشیدن شیر و ریختن شیر در پستانک به طور مستقیم از پستان خود عمل شیردهی را انجام دهید.

روش چهارم:
به کودکتان اعتماد داشته باشید نه به ساعت.کودک شما می داند به چه احتیاج دارد.اگر او نیاز دارد در زمان های کوتاه کوتاه به او شیر دهید به او اجازه انجام این کار را بدهید.
در صورت ممکن ۲۴ ساعته در دسترس کودک تان باشید تا کودک شما احساس رضایت داشته باشد.

روش پنجم:
زیاد آب بنوشید چرا که شیردهی بدن شما را تشنه می کند و اگر آب کافی ننوشید بدن شما یبوست می گیرد و به مرور زمان به انرژی و تمرکز شما آسیب می رساند.

روش ششم:
غذاهای سالم و مناسب مصرف کنید تا بتوانید شیر کافی برای نوزادتان تولید نمایید. رژیم های غذایی در زمان شیردهی توصیه نمی شود مگر اینکه صدمه ای به تولید شیر نزند.

روش هفتم:
این نکته را بدانید هرچه از روش های مختلف برای شیردهی استفاده نمایید شیر کمتری خواهید داشت بهتر است بر روی یک روش درست و منطقی تمرکز نمایید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “راه های افزایش شیر مادر برای نوزاد”