راه های پیدا کردن شوهر خوب

مجموعه: رازهای موفقیت, زناشویی تعداد بازدید: 259
راه های پیدا کردن شوهر خوب

پیدا کردن شوهر خوب

به هر دلایلی امروز همسر چه مرد و چه زن خوب کمتر پیدا میشود و این پیدا نشدن ها دلایل های گوناگونی دارد در ادامه اکثر بخوانید .

به گزارش ۴ گوشه کاهش آمار ازدواج علت‌های زیادی را در بر میگیرد که نمی‌ توان در این مقاله به آن پرداخت.

اما بحث دخترانی که همه انها را بعنوان دخترانی خوب و ایده‌آل میشناسند فرق میکند انها چرا نمیتوانند مرد مناسب خود را پیدا کنند و ازدواج کنند؟

 

این دختران چگونه باید خواستگار مناسب پیدا کنند؟

به گزارش ۴ گوشه و به نقل از سپیده دانایی؛ حتماً شما هم در میان اقوام و آشنایان خود دیده‌اید که بعضی از دختران باوجود این که از صلاحیت اخلاقی و دیگر معیارهای اساسی انتخاب همسر برخوردارند، تا به حال خواستگاری نداشته‌اند.

 

به علت شرایط فرهنگی پسرانی که قصد ازدواج دارند، می‌ توانند به راحتی این موضوع را با خانوادۀ خود در میان گذاشته و به فرد مورد نظر پیشنهاد ازدواج دهند. اما دختران برای این که نشان دهند قصد ازدواج دارند تا موارد مناسب را جذب کنند، باید از چه راهکاری استفاده کنند؟

آیا راه حل این هست که از این پس دختران هم در صورت مواجهه با مورد مناسب، پیشقدم شده و توصیه ازدواج بدهند؟

این کار به علت تفاوت‌های روان‌شناختی زن و مرد و نقش‌های جنسیتی انها، نه‌تنها در فرهنگ ما، که حتی در فرهنگ‌های اروپایی و آمریکایی کار بهنجار و پسندیده‌ای تلقی نمی‌ شود‌.

 

پس چارۀ کار چیست؟

راه‌حل معقولی که روان‌شناسان و جامعه‌شناسان آن را توصیه میکنند، استفاده از راهکارهایی هست که موجب می‌ شود دختران جوانی که قصد و شرایط ازدواج را دارند، اکثر دیده شوند.

 

در ادامه به ۹ مورد از مهم‌ترین این راهکارها اشاره می کنیم.

تکلیف‌تان را با خودتان مشخص کنید

یکی از مواردی که موجب می‌ شود کسی برای ازدواج با شما پا پیش نگذارد، این هست که تکلیفتان با خودتان روشن نیست.

مثلاً دختری را در نظر بگیرید که حجابش را رعایت نمی‌ کند و ظاهر و رفتارش نشان میدهد که به دستورات دینی اهمیتی نمیدهد، اما از طرف دیگر نمازش را به موقع می‌ خواند و روزه‌اش را میگیرد (حتی در ماه رمضان نیز حجابش را رعایت نمی‌ کند ).

در چنین مواردی، هم افرادی که به اصول مذهبی پایبند هستند، او را فرد مناسبی برای ازدواج نمی‌یابند و هم افرادی که اعتقادات مذهبی ندارند حس می‌ کنند که ممکن است با ازدواج با این فرد دچار مشکل شوند.

بنابراین به وی توصیه ازدواج نمیدهند. این مطلب در مورد همۀ جنبه‌های متعارض شخصیت شما صدق می کند.

 

ازدواج را جزو اولویت‌هایتان قرار دهید

تنها این که به خودتان بگویید من قصد ازدواج دارم کافی نیست. همان‌طور که برای اولویت‌های دیگرتان مانند کار یا تحصیل وقت می‌ گذارید، باید برای ازدواج نیز وقت و انرژی صرف کنید.

اگر واقعاً قصد ازدواج دارید، سرتان را بیش از حد به کار‌، درس یا هر چیز دیگری مشغول نکنید. زمانی که در حضور همکاران مردتان اعلام میکنید

که اولویت اول من در زندگی کارم است، طبعاً آنها هم اولویت‌بندی شما را به هم نخواهند زد. البته لازم نیست شما این حرف را به زبان بیاورید، وقتی اقوام و آشنایان میبینند

شما وقتی برای حضور در مجالس خانوادگی و دوستانه ندارید، به این نتیجه می‌رسند که حتماً برای تشکیل زندگی مشترک هم وقت ندارید، و اگر قصد معرفی موردی را به شما داشته‌ باشند، از این کار صرف‌نظر می‌ کنند.

 

همه برنامه‌های‌تان را به بعد از ازدواج موکول نکنید

شاید ازدواج یکی از اهداف شما باشد، اما رسیدن به آن کاملاً دست شما نیست. با خودتان نگویید که بعد از ازدواج درسم را ادامه می‌ دهم یا سر کار می‌ روم.

چرا الان که وقت بیشتری دارید این کارها را انجام نمیدهید؟ تعداد کمی از مردان دخترانی راکه هیچ مهارت خاصی ندارند و وقتشان را به بطالت می‌گذرانند،

به همسری انتخاب می‌کنند. افزون بر این، همان‌طور که در ادامه خواهیم گفت، افزایش فعالیت اجتماعی، شانس یافتن زوج مناسب را افزایش میدهد.

 

فعالیت‌های اجتماعی‌تان را گسترش دهید

هنوز هم در بسیاری از خانواده‌های سنتی، انتخاب همسر از طریق خانواده صورت میگیرد. بنابراین شرکت در مجالس زنانه، از جمله مراسم‌ مذهبی علاوه بر اجر اخروی آن می‌ تواند در این زمینه نیز به شما کمک کند. درضمن اگر کسی از اقوام یا دوستان از شما پرسید که قصد ازدواج دارید یا نه،

علاوه بر پاسخ، معیارهایتان را هم بیان کنید. خیلی از اوقات افراد به علت اینکه فکر می‌کنند مسئله خاصی (مانند ظاهر فرد) برای شما اهمیت زیادی دارد، موارد خوبی راکه برای ازدواج وجود دارند، اما فاقد آن مورد خاص هستند به شما معرفی نمی‌ کنند.

 

منتظر نباشید تا انتخاب شوید

درست است که گفتیم پیشنهاد ازدواج از طرف دختر معمولاً کار درستی نیست، اما منظور ما این نبود که در صورت مواجهه با یک مورد مناسب منفعلانه برخورد کنید و در حقیقت هیچ کاری انجام ندهید.

در این‌گونه مواقع میتوانید از یک واسطه که البته باید از صداقت و امین بودن وی مطمئن باشید، کمک بگیرید.

واسطه می‌ تواند شما را به‌عنوان یک مورد مناسب برای ازدواج به فرد مورد نظر یا خانواده‌اش معرفی کند.

 

به ظاهرتان بیشتر توجه کنید

منظور ما این نیست که از لباس‌های گران‌قیمت یا جلب دقت‌کننده استفاده کنید. سعی کنید در این مورد حد اعتدال را رعایت کنید. ممکن است آرایش‌های زننده یا پوشش‌های نا‌مناسب موجب شود بعضی از مردان به شما علاقه نشان دهند.

اما معمولاً مردی که به دنبال یک زندگی آرام و بی‌دردسر است، چنین فردی را به همسری انتخاب نمیکند. از طرف دیگر، اهمیت ندادن به ظاهر و داشتن ظاهری نامرتب نیز به معنای نجابت نیست.

در دین مبین اسلام بارها بر اهمیت پاکیزگی و نظافت تأکید شده است.

به مکان هایی بروید که افرادی با سلایق و علایق شما در آن حضور دارند. اگر شما در یک زمینۀ هنری خاص تبحر دارید و دوست دارید همسرتان نیز از هنر سررشته‌ای داشته باشد، بد نیست از اماکن هنری دیدن کنید.

این کار هم به شما کمک میکند تا به یکی از علایق فردی‌تان برسید و دانشتان را در زمینۀ مورد علاقه‌تان بالا ببرید و هم اینکه امکان آشنایی‌تان با افرادی که با شما تشابهاتی دارند، افزایش می‌ دهد.

 

از فن بیان غافل نشوید

یکی از مواردی که مخصوصاً در نخستین دیدارها اهمیت زیادی دارد، شیوۀ صحبت کردن و به‌طور کلی ارتباط برقرار کردن ما است. ما معمولاً جذب افرادی می‌ شویم که با ادب و متانت صحبت کرده و ضمن حفظ حریم‌ها، رفتار گرم و بانشاطی دارند.

برای ارتقای سطح مهارت‌های ارتباطی میتوانید از کتاب‌ها و مقالاتی که دربارۀ مهارت زندگی نوشته شده است کمک بگیرید. البته هنگام مطالعۀ این کتاب‌ها ملاحظات فرهنگی را هم در نظر بگیرید،

چون اکثر این کتاب‌ها ترجمه هستند و ممکن است بعضی از موارد ما در کشور ما کاربرد نداشته باشند.

برای مثال، یکی از مواردی که در این کتاب‌ها در رابطه با ارتباط مؤثر به آن اشاره شده، برقراری تماس چشمی به هنگام صحبت کردن است، که در جامعۀ ما هنگام صحبت با نا‌محرم، برقراری تماس چشمی مداوم کار پسندیده‌ای نیست.

 

از تجربیات دیگران کمک بگیرید

اگر در میان دوستان و اقوام فردی را می‌شناسید که با وجود داشتن شرایطی مشابه با شرایط شما‌، خواستگاران خوب متعددی داشته، میتوانید از وی کمک بگیرید.

در صورتی‌که با این فرد خیلی صمیمی نیستید و دوست ندارید این موضوع را مستقیم با وی در میان بگذارید، می‌توانید در رفتارش دقیق شوید و از کارهای مثبت وی در این زمینه الگوبرداری کنید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “راه های پیدا کردن شوهر خوب”