راه و روش عمر طولانی

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 156
راه و روش عمر طولانی
راه و روش عمر طولانی

راه و روش عمر طولانی

انسان ها به دو گروه تقسیم می شوند:

گروه اول: کسانی هستند که همه نوع غذا می خورند و به هر شهر و دیاری که بروند احساس غربت نمی کنند و غذاهای مخصوص آن شهر را به آسانی می خورند. از روغن زیتون، مرزه، سیر و سبزی های صحرایی بدشان نمی آید، انواع ماهی ها را دوست دارند، همه روغن ها به طبع آنها یکسان است، غذای ایرانی و فرنگی در نظر آنها یکسان است. خلاصه از هیچ چیز بدشان نمی آید. این گروه اگر پرخور نباشند، جز سالم ترین افراد هستند و کمتر مریض می شوند و با پزشک و داروخانه سروکار ندارند و فرزندان سالمی نیز دارند.

 

اما گروه دوم: افرادی هستند که در واقع به «بد سلیقه ها» موسوم هستند در حالی که خود را خوش سلیقه می دانند! این نوع افراد معمولا از نعمت های طبیعت بدشان می آید.

 

پرخورها: جز گروه اول هستند زیرا گروه دوم هیچ وقت اشتها برای پرخوری پیدا نمی کنند. پرخورهای گروه اول، کسانی هستند که رمز طول عمر را یافته و آن را فدای شکم پرستی و در حقیقت، کیفیت غذا را فدای کمیت کرده اند.

این افراد که خوب خوردن را با زیاد خوردن اشتباه گرفته اند، استقامت آنها در مقابلامراض از گروه دوم بیشتر است و کمتر مریض می شوند. ناراحتی آنها از زیاد خوردن است و این افراد با سکته، جان خود را از دست می دهند.

 

خوب خورها: افرادی هستند که همه نوع غذا می خورند، اما کم و به اندازه، دستگاه گوارش آنها خوب کار می کند. غذایی را هوس می کنند که بدنشان به آن نیاز دارد. از هیچ غذایی بدشان نمی آید مگر آنکه تازه آن را خورده و بدنشان مواد آن را لازم نداشته باشد. این افراد، سفره خود را با غذاهای مختلف تزیین می کنند و عمرشان از دیگران زیادتر است. این گروه همیشه سالم هستند و هیچ وقت از زندگی سیر نمی شوند و هرگز به فکر انتحار نمی افتند. سوء هاضمه ندارند، بعد از غذا ترش نمی کنند، بعد از خوردن غذا احساس نفخ ندارند و فرزندان سالمی به دنیا می آورند.

 

چگونه غذا بخوریم؟

قبل از هر چیز باید بدانیم که دهان انسان، غذاها را بازرسی می کند و غذاهای وارد شده به بدن را قرنطینه می کند و ورود عوامل مضر و ناسازگار را گزارش می دهد. حس ذائقه، بهترین بازرسی است که ورود غذاهای تلخ، گس، شور، تند، شیرین و ترش را نه تنها به شما اطلاع می دهد بلکه به سلطان غدد یعنی مغز نیز گزارش می دهد تا مغز، هورمون مخصوص هضم را به کار اندازد.

باید سعی کرد حتی المقدور از غذاهای تازه و بدون مواد شیمیایی، تغذیه کرد. میوه ها، حبوبات، لبنیات، پروتئین و نشاسته نیز در سلامتی بدن تاثیر فراوان دارند.

اما باید توجه داشته باشیم که همیشه آنها را استفاده کنیم تا سالم بمانیم.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “راه و روش عمر طولانی”