رفتار های آرام بخش کانون گرم خانواده(روابط زوجین)

مجموعه: روانشناسی, روانشناسی زناشویی, زندگی بهتر, مشاوره خانواده تعداد بازدید: 385
رفتار های آرام بخش کانون گرم خانواده(روابط زوجین)

الف) رفتار های مرد نسبت به زن

*قبل از این که دریچه قلب خود را به روی کسی بگشایید تفاوت نگرش ها و مصلحت ها را در نظر بگیرید و یک همتای هم کفو و شان برای زندگی مشترک خود انتخاب نمایید.

*انتخاب همسر با تفکر مصلحت آمیز است با چشم انتخاب نکن که چشم ها با ما رو راست نیستند.

*فرزندانی در زندگی مشترک و انتخاب همسر موفق تر اند که در خانواده ای متعادل و دموکراسی بزرگ شده باشند نه در خانواده ای با فرهنگ پدر سالاری و خانواده ای که دیکتاتوری ریشه کرده باشد.

*به کسی که می خواهید با او ازدواج کنید لازم نیست ثابت کنید که دیوانه اش هستید بلکه عشق اصیل و حقیقی نیاز به صداقت ،یکرنگی،مهربانی و قناعت و تفاهم دارد.

*توقعات بی جا،تعصب های بی مورد،عصبیت های ناشناخته،و هنجار های بیمار گونه،گاهی از ما عاشقی می سازد غیر قابل تحمل سعی کنیم انسان منطقی،با احساس،عاطفی و متعادل باشیم.

روابط زوجین

روابط زوجین

*باید دقت داشت که شکوفایی عشق در دریای شناختن ها و درک کردن ها شکل می گیرد.پس سعی کنید کسی را گزینش کنید که همدیگر را خوب بشناسید و درک کنید.

*جوان در زندگی مشترک نیاز به محرم رازی دارد که ملامتش نکند و گنجینه اسرارش باشد.سعی کنید محرم اسرار هم بوده تا این که دنیای زیبایی از صلح و صفا و کمال را برای خود بسازید.

*به جای تسلط بر همسر اینده هتان،دریچه ای به روح و روان بیابید و در قلب پاک و مهربان او نفوذ کنید تا قلبش همیشه بعد از خدا برای شما و به یاد شما بتپد.عشق حقیقی اسرار آمیز است.پس آموختن را فراموش نکنید.

*بعضی از جوان ها تا همسری انتخاب می کنند همان ابتدا در فکر عوض کردن او هستند.همسرتان را همان گونه کا هست قبول کنید،این بزرگترین احترامی است که به او می گذارید و شما با رفتار او و شایسته خود می توانید کم کم او را از هر لحاظ ویژگی های برجسته اخلاقی،پوشش کامل اسلامی،عبادت،آداب و رسوم اجتماعی و…بسازید،چرا که همانند،همانند می سازد.

*در کار خانه به همسرتان کمک کنید و تابع قانون همه کار ها در منزل به عهده زن است نباشید.

*سعی کنید بیشترین دقت شما روی ویژگی های بر جسته و ارزشمند همسرتان باشد،دیدن معایب آسان است،تشویق را فراموش نکنید که معجزه می کند.

*دقت داشته باشید که مردان شایسته،با صلابت،مدیر و مدبر،قدرت خود را با ظزافت خااصی در زندگس مشترک به کار می گیرند.

*زنان موجوداتی لطیف،حساس و نازک دلند،تنها انها قادرندبار عظیم عاطفه ها را در زندگی مشترک به دوش بکشند،بیشتر درکشان کنید و با آن ها به نرمی رفتار کنید تا شما را معجزه گر بخوانند و خانه شما را تبدیل به بهشتی سرشار از خوبی و خوشی و آرامش نماید.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “رفتار های آرام بخش کانون گرم خانواده(روابط زوجین)”