رمز و راز جوان ماندن انسان

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 355
رمز و راز جوان ماندن انسان
رمز و راز جوان ماندن انسان

رمز و راز جوان ماندن انسان

امروزه پژوهشگران ثابت کرده اند، انسان تا زمانی که سلامتی بدن خود را حفظ کند، عمرش طولانی تر می شود. آنها عقیده دارند که از «کار افتادگی غدد داخلی بدن» «تصلب شرایین» «مسمومیت غذایی»، به ویژه بد کار کردن روده ها، از کار افتادن گلبول های خون و مهم تر از همه پرخوری می تواند از عوامل پیری باشند. بنابراین، یکی از مهمترین نکته هایی که می تواند در سلامت بدن نقش داشته باشد، تغذیه مناسب و سالم است. با چنین تغذیه ای بدن،تمام ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز را می گیرد و با استفاده از ویتامین های موجود در میوه ها و سبزی ها می تواند نشاط و جوانی خود را حفظ کند.

 

به چند نکته مهم در این زمینه توجه کنید:

– فکر زیاد عمر را کوتاه نمی کند:

عده ای طول عمر خود را نتیجه کم فکری یا راحتی خیال و آسودگی خاطر می دانند. در حالی که این طور نیست. در میان پزشکان، تحصیل کرده ها، دانشمندان، مخترعان، کاشفان و ریاضی دانان، افراد مسن و سالخورده دیده می شود و این در حالی است که در میان اشخاص کم فکر و افراد بی سواد هم کسانی دیده شده اند عمرشان کوتاه بوده است. بنابراین، فکر کردن زیاد باعث کوتاهی عمر نمی شود.

 

– سختی های روزگار و عمر کوتاه:

اگر از اشخاصی که دچار پیری زودرس شده اند بپرسید چرا به این زودی پیر شده اید، بدون شک می گویند مصایب روزگار و سختی های زندگی در این امر تاثیر داشته است. در صورتی که پزشکان معتقدند، چنین تصویری درست نیست و مصایب روزگار برای همه وجود دارد. این افراد در ذهن تلقین های منفی می پرورانند. و بر این باورند که همه ی مشکلات برای آنهاست و به جای اینکه امیدوار باشند و در حل مشکل خود از خدا صبر و استقامت بخواهند، احساس ضعف و نا امیدی می کنند و همین مسئله باعث از دست رفتن روحیه و پیری زودرس در آنها می شود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “رمز و راز جوان ماندن انسان”