روش های آرام کردن نوزاد

مجموعه: شیر دادن مادر, مادر و کودک تعداد بازدید: 513
روش های آرام کردن نوزاد

روش های آرام کردن گریه نوزاد

روش های آرام کردن گریه نوزاد
وقتی نوزاد شما گریه می کند نگران و مضطرب نشوید و او را آرام در بغل بگیرید.هیچ وقت به هیچ دلیلی او را به حال خودش رها نکنید چون آشفته تر می شود.
اما ما اینجا برای شما ۷روش برای آرام کردن گریه نوزادتان از کتاب “همه مادران سالمند اگر”برای شما عزیزان می نویسیم و امیدواریم این روش ها بتونه آرامش بیشتری رو برای شما و کودکتان به ارمغان بیاره.
شیر دادن:در ماه های اولیه تولد نوزاد گرسنگی اولین و محتمل ترین دلیل گریه نوزاد است و شیر دادن موثرترین راه برای آرام کردن نوزاد است.
اگر کودکتان با شیشه تغذیه می کند و در فواصل کوتاه بین وعده های شیر خوردن با حرص و ولع تمام شیشه را می مکد شاید تشنه اش است.در این صورت می توانید آب جوشیده سرد با شیشه استریل به او بدهید.

نوازش:گاهی اوقات کودک شما برای اینکه گریه نکند فقط به نوازش و محبت شما احتیاج دارد.اگر وقتی او را به صورت عمودی روی شانه تان تکیه می دهید آرام می شودشاید علت گریه کردنش نفخ باشد.

تکان دادن آهنگین:معمولا وقتی یک کودک ناآرام باشد و گریه کند را اگر حرکت دهید آرام می شود و شاید حتی بخوابد.کودک را روی دست تان تکان دهید و اگر باز هم آرام نشد سریعتر تکان دهید یا اگر امکانش را دارید بر روی یک صندلی تاب خور بنشینید و او را با خودتان تاب بدهید یا می توانید کودک را با کاسکه کمی در خیابان بگردانید.

گرداندن:بعضی اوقات اگر کودک را در آغوش بگیرید وبا خودتان بگردانید آرام می شود.در این حالت کودک تماس جسمانی مستقیم با دستان شما دارد و با شما هم حرکت است و احساس آرامش می کند و آرام می شود.
اگر کودک به دلایلی مثل عوض کردن پوشک و حمام کردن یا پوشیدن لباس گریه می کند گرداندن او می تواند بهترین راه برای آرام کردنش باشد که گرداندن او حتی می تواند باعث خوابش بشود.

زدن آرام:زدن آرام و و آهنگین و مالیدن شکم و پشت کودک اغلب برای کودک آرامش آور است و می تواند به رفع نفخ کودک کمک نماید.

روش های آرام کردن گریه نوزاد

مک زدن:تقریبا همه نوزادان با مک زدن به آرامش دست پیدا می کنند انگشت کوچک شما اگر تمیزباشد برای این کار معجزه آسا است زیرا بلافاصله نوزاد را آرام و به خواب می برد.ممکن است کودک شما از سن خیلی پایین تر مشت خود را مک بزند اگر می خواهید به او پستانک بدهید از نوعی طبیعی تر استفاده نمایید.

منحرف کردن توجه کودک:نگاه کردن به چیزی ممکن است تا مدتی حواس نوزاد شما را پرت کند تا چند دقیقه ای گریه نکند.شکل های رنگین ممکن است کودک شما را فریب دهد.نوزادان اغلب به کارت پوستال و لباغس های زیبا خیره می شوند.قدم زدن در خانه و نشان دادن عکس ها یا خود در آیینه ممکن است موجب توقف گریه نوزاد و کودک دلبند شما شود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش های آرام کردن نوزاد”