روش های ایجاد نشاط در زندگی (۲)

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 226
روش های ایجاد نشاط در زندگی (۲)
روش های ایجاد نشاط در زندگی

روش های ایجاد نشاط در زندگی

برای مشاهده قسمت اول روی ایجاد نشاط در زندگی کلیک کنید.

۷- ایجاد ضداهای موزون و خوش آهنگ

شوخ طبع باش، از طریق صدا و بیان واژه های زیبا و مثبت حس لذت و رضایت از زندگی را منتقل کن. رضایت را با صدای بلند ابراز کن، همیشه متبسم باش، زیاد خندیدن با صدای آرام و چهره ای متبسم استرس و فشار روحی بدن را کم می کند.

 

 

۸- شادیمان را تقسیم کنیم

با تقسیم شادی هایمان با دیگران می توانیم آن را شدت ببخشیم. فرمول  ساده دیگری که من آن را در زندگی دنبال می کنم این است که همیشه سعی می کنم شخص مقابلمان را بخندانیم. امتحان کنید. خواهید دید که چه احساس خوبی به شما دست می دهد.

 

۹- اگر شادی را در میدان دید خود پیدا نمی کنید پس چش انداز را تغییر دهید

چشمان خود را به چیز هایی بدوزید که به شما انرژی مثبت می دهد، در غیر این صورت میدان دید خود را تغییر دهید که آن مورد می تواند یک فاکتور کوچک یا بالعکس باشد. به عنوان مثال: من یک باغبان عاشق هستم، من اغلب به حیاط نگاه می اندازم به این منظور که چه کارهایی لازم است تا انجام دهم و این کار را با عشق انجام می دهم و از انجام دادنش نرژی می گیرم. کارهایی از قبیل: شخم ضدن خاک، کندن علف های هرز، کوتاه کردن شاخه های درختان و … . و باید بگویم که من به عکاسی نیز علاقه مندم و یک عکاس آماتور هستم. تمام چشم انداز من یک شاخه گل یا یک برگ درخت است ولی با این وجود از درون آن لنز و از آن چشم انداز کوچک و ساده زیبایی های زیادی را می بینم و لذت می برم.

گاهی لازم است که حوزه دید خود را گسترش دهید، کنار مشکلات بایستید، و روی آن تمرکز داشته باشید و در حین تمرکز، با فکر کردن بر روی مسایلی که به شما انرژی مثبت می دهد بر مشکل غلبه کنید.

 

۱۰- پیش به سوی پیروزی

گاهی اوقات راهی که شما در آن قدم گذاشته اید، مایوس کننده است و دیگر فرقی نمی کند که چقدر حرکت شما کند است یا نگاهتان سرد است. در واقع، افق دید شما کور شده است، این سوپاپ اطمینانی است که دیگر وقت آن رسیده  که روش جدیدی را در زندگی پیش بگیرید و برای دستیابی به این روش نیاز به برداشتن گامی بزرگ نیست بلکه با یک قدم کوچک، به اندازه قدم یک کودک، می توان این تحول را آغاز کرد. باید در پی دستیابی به یک برنامه ترغیب کننده و جدید در کارتان باشید. از مسیر های مختلف به منزل بروید، با همسایه های جدید آشنا شوید، زبان جدید یا بگیرید، با کسی دوست شوید که فکرش با شما متفاوت است. راه ها محدود نیستند، اگر بخواهید می توانید از مسر های دیگری نیز وارد شوید.

 

۱۱- با نشاط از خواب برخیزید

به محض اینکه صبح از خواب بیدار می شوید به اولین چیزی که می تواند شما را خوشحال کند فکر کنید و لبخند بزنید. یک لبخند شاده می تواند به شما حس امیدوار کننده ای نسبت به روزی که در پیش دارید بدهد. یا قبل از اینکه کار های روزانه را شروع کنید، به یک فضای سبز بروید، ورزش کنید، به آوای پرندگان گوش کنید. بدین ترتیب شما می توانید مقاومت بدن را در مقابل استرس ها بالا ببرید و سیستم ایمنی بدنتان را نیز تقویت کنید و در ضمن، شادی را به زندگی بیاورید.

 

۱۲- به دنبال داشتن برنامه ای مفرح باشید

اگر شما برنامه ای داشته باشید که مشتاقانه در انتظار انجامش باشید، انتظار انجام آن می تواند روز شما را تا موقع انجام آن کار با نشاط، پر کند. این برنامه نباید حتما برنامه شلوغ و حجیمی باشد بلکه می تواند در یک پیک نیک خانوادگی یا غذا خوردن با یک دوست خوب خلاصه شود. حداقل هر سه هفته یک بار یک برنامه تفریحی این چنینی در تقویمتان ثبت کنید. شما می توانید در انتظار شاد بودن را تجربه کنید.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش های ایجاد نشاط در زندگی (۲)”