روش های شادی آفرینی در زندگی (۱)

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 277
روش های شادی آفرینی در زندگی (۱)
روش های شادی آفرینی در زندگی

روش های شادی آفرینی در زندگی

شادی جو باشید، شادی همه جا هست، فقط باید بدانید آن را چطور بیابید. پس چشمان خود را خوب باز کنید و توصیه های زیر را به کار بندید:

 

روش اول: خوش بین باشید

هر روز صبح که از خواب بر می خیزید بگویید: «همه چیز برای داشتن یک روز خوب مهیاست» و سپس تمام روز را برای یافتن آن تلاش کنید. طلوع زیبای خورشید، یا یک عکس، یک دعوت نامه و یا یک تلفن مهم می تواند  همان چیزی باشد که در جست و جوی آن بودید.

 

روش دوم: عادت خوشایند روزانه خلق کنید

همه ما فعالیت های و عادت روزانه ای همچون مسواک زدن و یا بیرون گذاشتن آشغال منزل را داریم. چرا نباید برای خود فعالیت هایی بیافرینیم. که با انجام آنها شادی به زندگی مان وارد شود. برای مثال چرت بعر از ظهر یا خوردن کمی بستنی هنگام شب.

 

روش سوم: چشم انداز خود را تغییر دهید

اگر مجبورید که هر شب شام بپزید سعی کنید به این کار به عنوان وسیله ای به عنوان خلق شادی بنگرید، نه یک کار اجباری روزانه. دستور پخت غذاهای جدید را از طریق اینترنت و کتاب های مختلف به دست آورید و یا خلاقیت به خرج داده و غذای جدیدی خلق کنید. به همراه دوستان در کلاس های آشپزی شرکت کنید و یا برنامه های تلویزیونی آموزش پخت غذا را ببینید. با انجام این توصیه ها اوقات خوبی در آشپزخانه خواهید داشت.

 

روش چهارم: با دیگران مهربان باشید

تقسیم شادی خود با دیگران، یعنی شادی بیشتر برای خود.

 

روش پنجم: تشکر و تمجید کنید

هرگاه در یک فروشگاه یا رستوران سرویس خوبی دریافت کرده اید، از مدیر آنجا تشکر کرده و عملکرد خوبشان را تحسین کنید. این کار شما می تواند پشتکار کارمندان را افزایش دهد و خود شما از اینکه پاسخ رفتار خوب دیگران را داده اید، احساس خوشایندی خواهید داشت.

 

روش ششم: یک مربی باشید

تاثیر مثبت بر زندگی یک کودک، شانس بزرگی برای شماست. با این کار فرصت خواهید داشت همراه کودکان و همچون آنها بازی کنید. هیچ چیز نمی تواند به اندازه بازی لی لی یا سر خوردن روی برف روز خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. بازی کردن همچون کودکان روش مناسبی برای خندیدن است.

 

روش هفتم: نامه تشکر بفرستید

برای کسی که به شما کرده روی کاغذی زیبا پیام کوتاه تشکر بفرستید، یک دوست، یک همکار و یا عضوی از خانواده می تواند مخاطب شما باشد.

 

روش هشتم: در طول روز خوش رفتار باشید

یک اشاره و یا حرکت کوچک نیز می تواند نشانه ای از رفتار خوب شما باشد. برای مثال بخشیدن جای پارک ماشین به دیگری و یا دادن نوبت به شخصی دیگر در صف صندوق فروشگاه و یا دادن انعام به یک کارگر.

کمی بیندیشید. بعضی مواقع کار کوچک معانی بزرگی دارند.

 

روش نهم: سپاسگزار باشید

قدر شناسی، قلب شما را بر روی شادی ها می گشاید. پس به خاطر تمامی برکات زندگی (حتی برکات کوچک) از خداوند متعال سپاسگزار باشد. مثلا در یک ترافیک سپسگزار از اینکه اتومبیلی دارید و رادیو برنامه مورد علاقه شما را پخش می کند.

 

روش دهم: به خودتان فکر کنید

وقتی در حال انجام کاری مثل شستن ظرف و یا لباس هستید، برای چند دقیقه دست از کار بکشید و به آنچه انجام می دهید فکر کنید و از این موهبت الهی که سالم و قوی هستید و می توانید وظایفتان را انجام دهید سپسگزار باشید. این موضوع شما را به گونه ای دیگر شاد می کند.

 

روش یازدهم: مجموعه ای از شادی ها بشازید

موضوعاتی را که می دانید برای شما لبخند به ارمغان می آورند، روی کاغذ بنویسید و آن را در یک جعبه قرار دهید. هر زمان که نیاز بود با یک دوست قدیمی، به سراغشان رفته و آنها را مطالعه کنید. تماس با یک دوست قدیمی، گوش کردن به سخنان شخصی که مورد احترام و علاقه شماست و یا نگاه به یک گل تازه و … نیز از مجموعه عوامل شادی بخش هستند.

 

روش دوازدهم: به خودتان توجه کنید

از یک عطر خوشبو هر روز استفاده کنید. در طول سال بر روی میز آشپزخانه گلدانی پر از گل های تازه قرار دهید. حمام گرفتن، گش دادن به یک موسیقی ملایم و …

اندام متناسب داشته باشید. توصیه های مطرح شده نه تنها باعث تمدد اعصاب می شوند بلکه زندگی طولانی تری را برای شما به ارمغان می آورند و این به معنای داشتن زمان بیشتری برای کسب شادی بیشتر است. برای شاد بودن باید عرق ریخت.

برای مشاهده قسمت دوم روش های شادی آفرینی کلیک کنید.

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش های شادی آفرینی در زندگی (۱)”