روش های شادی آفرینی در زندگی (۲)

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 172
روش های شادی آفرینی در زندگی (۲)
روش های شادی آفرینی در زندگی

روش های شادی آفرینی در زندگی

برای مشاهده قسمت اول روش های شادی آفرینی کلیک کنید.

روش سیزدهم: پیاده روی را فراموش نکنید

برای هر بار پیاده روی ، به محل جدید بیایید. مثال قدم زدن زیر اولین برف زمستان یا در یک محوطه پر از درختان صنوبر و کاج. انتظار یافتن موضوعاتی که پیاده روی را لذت بخش می کند، حس شیرینی در شما زنده می کند.

 

روش چهاردهم: با کودکان تان بازی کنید

آنها را به زمین های بازی برده و با آنان در دویدن، تاب خوردن و بالا و پایین پریدن رقابت کنید.

زندگی را آسان بگیرید. بعضی اوقات بهترین راه یافتن شادی، گام برداشتن باوقار در زندگی است.

 

روش پانزدهم: در هر لحظه، به کار همان لحظه فکر کنید

به جای اینکه همواره به کاری فکر کنید که باید در آینده انجام دهید، به حال فکر کنید.

 

روش شانزدهم: مطالعه کنید

کار ساده ای مثل مطالعه می تواند شادی آور باشد. کتاب انگیزه ها را بر می انگیزد، انسان ها را به هم نزدیک تر می کند، شادی را هدیه می دهد، و ما را با تاریخ آشنا می سازد و در شناخت راه و رسم و حفظ سلامتی به ما یاری می رساند.

 

روش هفدهم: کار را متوقف کنید و یک شاخه گل را ببویید

نگاه کردن به غنچه یک گل می تواند بهترین روش تحریک احساسات باشد. یک غنچه رز تهیه کنید تا در طول چهار یا پنج روز شاهد یک گل رز کامل و زیبا باشید. با نگاه کردن به یک گل و یا بوییدن آن، نگاه شما به زندگی زیبا می شود.

 

روش هجدهم: از حیوانات بیاموزید

حیوانات اهلی و خانگی می توانند مطالب زیادی راجع به زندگی ساده و شاد به شما بیاموزند. آنها به کار های به ظاهر احمقانه سرگرمند و بدون اینکه انتظاری داشته باشند شنا را سرگرم می کنند.

خودشناسی را فراموش نکنید. یک نظر دقیق به زندگی خود بیندازید و سعی کنید نقاطی را که در آن احتمال یافتن شادی هست را بیابید. با حرکت در جهت یافت شادی، رنج هایتان را کاهش دهید.

 

روش نوزدهم: برای شاد بودن وقت صرف کنید

آیا برنامه های زندگی شما به انداره ای فشرده است که نمی توانید زمانی را برای آرامش و شادی اختصاص دهید؟ وظایفتان را کاهش داده و خود را از شر برنامه های تکراری زندگی خلاص کنید و بعضی اوقات انرژی کمتری مصرف کنید. به خاطر داشته باشید که بعضی مواقع گفتن «نه» به نفع شماست.

 

روش بیستم: هر آنچه باعث شادی شماست در دفتر روزانه بنویسید

مطالعه در عصر یک روز به همراه نوشیدن یک فنجان چای، طلوع آفتابی که شما را مشتاق برخاستن از رخت خواب می کند و … هر روز موضوعات جدیدی را یادداشت کنید.

نتیجه حاصل، فهرستی از روش های جالب و ارزشمند کسب و خلق شادی است که سفارش برای خود تهیه کرده اید.

 

روش بیست و یکم: دوران کودکی را فراموش نکنید

به کار هایی که به عنوان یک دختر کوچک به آنها عشق می ورزید و تکنون تصور می کنید که برای انجام آنها پیر شده اید، فکر کنید. پس به خود جسارت انجام مجدد آن را بدهید. برای چند دقیقه سن و سال را فراموش کنید.

تعطیلات سال نو را خوش بگذرانید. در تعطیلات، برگزاری مراسم خانوادگی به شاد بودن کمک زیادی می کنند.

 

روش بیست و دوم: در مهمانی سال نو از اعضای خانواده بخواهید آنچه که آنها را در سال گذشته خوشحال کرده برای دیگران بازگو کنند.

 

روش بیست و سوم: کمی ولخرجی کنید

در شب اول سال نو، عادات غذایی و رژیمی خود را کنار بگذارید باید سال جدید را با طراوت آغاز کنید. درست است؟ صبح اول سال نو به بچه ها اجازه دهید تا هر آنچه که دوست دارند، بخورند. شما نیز آنچه که دوست دارید میل کنید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش های شادی آفرینی در زندگی (۲)”