روش های مقابله با اضطراب قسمت سوم

مجموعه: روانشناسی, مهارت های زندگی تعداد بازدید: 208
روش های مقابله با اضطراب قسمت سوم

۷-خودتان را از شنددن برخی اخبار منع کنید:رسانه های گروهی عاشق اخبار بد هستند و گاهی توسط این خبر های غم انگیز ما را افسرده و غمگین می کنند. اگر شما از شنیدن این اخبار و رویداد ها اجتناب نکنید حتما در آینده ای نه چندان دور دچار نگرانی و دلشوره می شوید.

۸-از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید:نوشیدن مشروبات الکلی و استفاده از مواد مخدر عاملی برای به وجد آوردن اضطراب و نگرانی شناخته شده اند.همچنین در بیشتر موارد از این مواد باعث می شود کاری را انجام دهید که نمی بایستی انجام می دادید،بناراین بعد از انجام آن کار نگران مضطرب خواهید شد.

۹-روابط فیزیکی برقرار کنید:هنگام برقراری روابط فیزیکی روحیات انسان ها متحول می شود.زیرا ما موجودات اجتماعی هستیم و نمی توانیم در انزوا زندگی کنیم.برای رسیرد به این هدف فرزندان و دیگر عزیزان خویش را در آغوش بگیرید و نسبت به آن ها ابراز محبت کنید.

اضطراب

اضطراب

۱۰-در مکانی که شما را نگران می کند نمانید:هر احظه که احساس کردید دچار دلشوره یا نگرانی بیش از حد شده اید سعی کنید به نحوی خودتان را از قید آن آزاد کنید .از روی صندلیتان بلند شوید قدم بزنید و یا با دوستی صحبت کنید و از نشستن و ماندن در جایی که شما را نگران می کند بپرهیزید.هر قدر به نگرانی و اضطراب،بیشتر اجازه بدهید که فکر شما را مشغول کند،سرسخت تر می توانید از شر آن خلاص شوید.

۱۱-آوای نیکو و ملکوتی گوش کنید:گوش کردن  به تلاوت آیات  قرآن کریم و صداهای نیکو از اضطراب می کاهد و بر تمرکز می افزاید.

۱۲-فرصتی را به گریه کردن اختصتص دهید:گاهی اوقات نگرانی و اضطراب اجازه بروز پیدا نمی کند و به شکل ناراحتی آشکار شده و باقی می ماند.بعضی اوقات لازم است که از ته دل گریه کنید.یک گریه به موقع تمامی نگرانی های شما را از بین می برد.و بهترین گریه ای،که به انسان آرامش می دهد،گریه در حال مناجات و راز و نیاز با خالق هستی خداوند رحمان و رحیم و لحظه توسل به محضر شریف ائمه اطهار(ع)خصوصا بر ریختن اشک بر مظلومیت رور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)می باشد،که این نوع گریه و اشک حقیقتا به انسان آرامش قلب می دهد و خداوند نیز می فرماید:بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را.

۱۳-هر قدر می توانید بخندید:شوخی کردن یکی از بهترین روش های برخورد  با نگرانی است. البته باید توجه داشت که در شوخی هرگز شخصیت و حرمت انسانی مورد تمسخر و خنده دیگران قرار نگیرد.

۱۴-به هر چیزی به اندازه ارزش آن بها دهید:برای هر مسئله جزیی و کم اهمیت وقت خودتان را بیهوده هدر ندهید  و به یاد داشته باشید که از دید انسان واقع بین تمامی کار های کوچک،حقیقتا جزیی و کم اهمیت هستند.

البته منظور این نیست که از انجام کار های مفید و ارزشمند به ظاهر کوچک غافل شد،چرا برخی از کار ای مفید و مثبت،ک.چک های بزرگ هستند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش های مقابله با اضطراب قسمت سوم”