زندگی شما بازتاب عقاید شماست

مجموعه: جذابترین مطالب, روانشناسی تعداد بازدید: 240
زندگی شما بازتاب عقاید شماست

زندگی شما بازتاب عقاید شماست!

هنگامیکه عمیق ترین عقایدتان در مورد زندگی تان را تغییر می دهید در پی آن زندگی تان تغییر می کند.

عقاید

همیشه مسئله ای که به آن معتقد هستید اتفاق می افتد زیرا اعتقاد به آن مسئله باعث می شود حتما آن اتفاق بیفتد. ” فرانک لویدرایت ”

عقاید ما قلمرو ما را مشخص می کند برای آن می جنگیم و فراتر از آن نمی رویم.

امت من می دونم حق با من است!

آیا جالب نیست که همه ما اعتقاداتی متفاوت در مورد جهان داریم و فکر می کنیم اعتقاداتمان صحیح است.

چرا؟ چون حق با من است!فرد معتقد است زندگی دشوار است و به همین خاطر او مجبور است برای ادامه زندگی هفتاد ساعت در هفته کار کند.

بسیاری از ما ترجیح می دهیم که حق با ما باشد تا خوشبخت باشیم .

تمام انسان ها دارای اعتقاداتی متفاوت می باشند و همین امر دنیا را جذاب کرده است.

برای مثال

زندگی شما بازتاب عقاید شماستبرخی از مردم اصرار دارند دیگران آن ها را تصدیق کنند بدانند آن ها چقدر ثروتمند هستند و چه درجه و مقامی دارند.چنانچه می خواهید دیگران فکر کنند که شما انسان همی هستید در این صورت رنج خواهید برد چون خوشحالی شما در گرو تفکر دیکران است.

مهم بودن را فراموش کنید چون اضطراب آور است.آن لحظه که مجبور نیستید “مهم باشید” می توانید آرامش داشته باشید.هرچه کمتر نیازمند تحسین از طرف دیگران باشید بیشتر تحسین خواهید شد.

فردی دیگر می گوید:من از آن دسته انسان هایی هستم که هرگز با قطار درجه یک به مسافرت نمی روند یا لباس رسمی شام نمی پوشند یا غذاهای مخصوص نمی خورند.

وقتی به خودمان می گوییم “من هرگز” “من همیشه” این عبارات ما را محدود می کند اما این فقط زبان داستان ماست.ما داستان های دیگری هم داریم مانند “من بسیار حساس هستم و مسائل مرا ناراحت نمی کنند” “من یک مرد واقعی هستم”

من آنقدر پیر هستم که…

مادر من در سن شصت و هفت سالگی شروع به نوشتن اولین کتابش کرد.او در شصت و هشت سالگی فوت کرد.و هرگز نتوانست کتابش را به اتمام برساند اما او نقطه شروعی را ایجاد کرد و به خاطر آن خوشحالتر بود.

فقط یک راه برای پیمودن راهی داریم و آن هم آموختن و عشق ورزیدن به کاری است که انجام می دهید تا آخرین لحظه.

اگر کتاب نیمه نوشته یا یک خانه نیمه ساخته ای دارید و با یک اتوبوس تصادف کنید و از دنیا بروید هیچ کدام از این نگرانی ها را با خود نخواهید برد.

خلاصه کلام

از خودتان بپرسید: ” چه کار کنم اگر داستانی نداشته باشم!!؟ ”

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “زندگی شما بازتاب عقاید شماست”