زیباترین لباس های عروس دنیا!

مجموعه: دنیای مد, لباس عروس تعداد بازدید: 752
زیباترین لباس های عروس دنیا!

تصاویری از سنتی ترین عروس های دنیا را اینجا ببینید.

با شنیدن کلمه عروس اولین چیزی که به ذهنمان می آید دختری با لباس سپید عروسی است اما همیشه چنین نیست. در بسیاری از نقاط دنیا برگزاری مراسم ازدواج بدون لباس های سنتی معنایی ندارد. در واقع در مراسم های سنتی ازدواج، بیش از آنکه زیبایی عروس و خودنمایی وی و دیگر مهمانان مد نظر قرار داشته باشد معرفی بخشی از رسوم و سنت همان فرهنگ در درجه اهمیت قرار دارد. آنچه در ادامه می آید نگاهی به عروس هایی از سراسر جهان است، عروس هایی که ترجیح می دهند به جای لباس سفید عروسی لباس هایی کاملا سنتی و مطابق با آداب و رسوم خود بپوشند تا به آنها لقب زیباترین و با فرهنگ ترین عروس های دنیا داده شود:

این یک عروس مراکشی است که او را در کنار همسرش می بینید. این تازه عروس و تازه داماد لباس های سنتی مخصوص عروس و دامادهای مراکشی را می پوشند:

Bride dress


 

این هم تصویری از یک عروس نروژی است. بسیاری از ما فکر می کنیم که اروپایی ها لباس سنتی ندارند اما مردمان کشورهای اسکاندیناویایی از جمله مردم اروپا هستند که لباس هایی کاملا سنتی برای مراسم ازدواج خود دارند و در فرهنگ آنها لباس سفید توری وجود ندارد. هنوز هم بسیاری از دختران نروژی ترجیح می دهند که در روز ازدواجشان لباس های سنتی بپوشند ، مثل این یکی که البته یک تاج سنتی را هم بر سر نهاده:

Bride dress


 

این دختر هم یک عروس اندونزیایی است، بدون هیچ آرایشی و بدون هیچ زرق و برقی…. او لباسی ساده اما بسیار سنتی در روز عروسی خود به تن کرده است:

Bride dress


 

روسیه بیش از ۱۸۵ قومیت مختلف دارد که هر کدام ممکن است برای خود آداب و رسومی داشته باشند. عروس و دامادی که در زیر می بینید مربوط به یکی از همین قومیت ها هستند. هر دو در روز ازدواج خود لباسی کاملا سنتی و قدیمی به تن کرده اند:

Bride dress


 

این هم عروس ازبکستانی و یک لباس کاملا سنتی با رنگ های شاد و طرح های مختلف….

Bride dress


 

این هم یک عروس مراکشی دیگر…

Bride dress


 

در قزاقستان دخترها در روز عروسی خود یک لباس کاملا سنتی به نام “سائوکله” می پوشند که سفید است… این لباس بخشی از فرهنگ و سنت مردم قزاق به شمار می رود:

Bride dress


 

یک عروسی کاملا سنتی در ژاپن. عروس و داماد هر دو لباس سنتی و مشهور ژاپنی ها یعنی کیمونو را می پوشند:

Bride dress


 

این دختر هم یک عروس کنیایی اهل “ماسای” است. به چیزی که دور گردن او قرار گرفته و سر تراشیده اش دقت کنید. عروس های کنیایی یک شنل رنگی و طرح دار روی شانه خود می اندازند و چیزهای زیادی را به گردن و گوش خود آویزان می کنند. این عروس کنیایی کاملا طبق آیین و رسم قوم خودش لباس پوشیده است و البته هیچ گونه آرایشی هم نمی کند:

Bride dress


 

اما می رسیم به آداب عروس در چین. چینی ها که فرهنگی غنی دارند در روز عروسی بر تن تازه عروس ها لباسی قرمز می کنند. رنگ قرمز در فرهنگ چینی ها نمادی از خوشبختی است. همچنین چینی ها اعتقاد دارند رنگ قرمز شیطان و اصلا بدی را از زندگی زوج تازه ازدواج کرده دور نگه می دارد:

Bride dress


 

این دختر یک عروس از کره جنوبی است. دخترهای کره ای در روز عروسی خود یک لباس سنتی و باستانی به نام هانبوک را می پوشند:

Bride dress


 

این هم نمایی دیگر از لباس عروس های کره ای….

Bride dress


 

این هم یک عروس رومانیایی است با لباس کاملا سنتی اش:

Bride dress

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “زیباترین لباس های عروس دنیا!”