عالم هستی به تلاشمان پاداش می دهد نه به بهانه مان

مجموعه: جذابترین مطالب تعداد بازدید: 374
عالم هستی به تلاشمان پاداش می دهد نه به بهانه مان

عالم هستی به تلاشمان پاداش می دهد نه به بهانه مان

مسئله ای به مسئله دیگر منجر می شود.

زمانی که زندگی به نظرم یکنواخت می آمد به کسانی نگاه می کردم که زندگی شادی داشتند و با تعجب می گفتم: ” چگونه زندگی اونا این قدر شیرین شده است؟ ” متوجه شدم که آن ها از جایی شروع کرده اند و آن شروع کوچک مقدمه ای برای گام های بعدی شده است.”

گاهی اوقات به خاطر” سخت گیر بودن ” اشتباه می کنیم.ممکن است یک پیشنهاد شغلی را رد کنیم به این دلیل که آن شغلی نیست که مورد نظر ماست.اگر در حال حاضر این تنها شغلی است که به شما پیشنهاد داده شده است آن را به چنگ بیاورید.و امتحان کنید تا اینکه شما را به سمت شغل مورد نظرتان هدایت کند.اگر هیچ چیزبزرگی برای شروع کردن ندارید از چیز کوچکی شروع کنید و دست به کار شوید.

تلاش

جان مک کورماک سرمایه گذار داستانی را در مورد اینکه چگونه دوستش نیک شغل اولش را در آمریکا به دست آورده است چنین نقل می کند.

نیک یک مهاجر بود پولی نداشت و نمی توانست انگلیسی صحبت کند.از او خواستند تا در یک رستوران ایتالیایی مشغول به کار ظرف شویی شود.نیک قبل از مصاحبه اش با رئیس به دستشویی رستوران رفت و آنجا را تمیز شست و سپس یک برس برداشت و تمام کاشی ها را برق انداخت تا ایمکه دستشویی کاملا تمیز شد.

در حین مصاحبه با نیک رئیس رستوران از او پرسید:چگونه می توانسته دستشویی را به این خوبی تمیز کند.نیک در پاسخ گفت: ” من در ظرفشویی بسیار جدی هستم ” نیک آن شغل را بدست آورد.

یک هفته بعد آشپز استعفا داد و نیک جای او را گرفت تا اینکه : سرآشپز شد “حالا هر وقت مردم به من می گویند: ” هیچ شغلی برای من وجود ندارد! ” من به یاد نیک و شستن دستشویی می افتم.

خلاصه کلام

از هر کجا که می توانید شروع کنید.نهایت سعی خود را در خصوص شغلی که برایتان پیش می آید انجام دهید.بدین ترتیب فرصت به سراغ شما خواهد آمد و این یعنی هر گامی که بر می دارید آغازی برای گام های بعدی است.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “عالم هستی به تلاشمان پاداش می دهد نه به بهانه مان”