مردی که با یک دست پلنگ وحشی را از پای درآورد!

مجموعه: اخبار, اخبار جذاب تعداد بازدید: 159
مردی که با یک دست پلنگ وحشی را از پای درآورد!

حمله پلنگ به تاکسیدرمیست مشهور و کشته شدن توسط آن مرد

مردی که به طور اتفاقی و ناخواسته با یک پلنگ وحشی درگیر شده و با دستان خالی آن را کشت کسی نیست جز کارل اکلی (Carl Akeley) تاکسیدرمیست مشهور!

 

به گزارش ۴ گوشه، تاکسیدرمیست مشهور وقتی در جریان سفر به آفریقا متوجه حیوانی در میان بوته ها شد به تصور برخورد با یک گزار به او شلیک کرد.

 

تا جسد تاکسیدرمی شده آنرا به مجموعه اش اضافه کند غافل از آنکه چیزی که به وی شلیک کرده یک پلنگ وحشی است که تنها پایش با شلیک این مرد جوان زخمی شد!

 

در سال ۱۸۹۶ میلادی، یک پلنگ به کارل اکلی (Carl Akeley) حمله‌ور شد و او موفق شد با دستان خالی از پس پلنگ برآید. کارل تاکسیدرمیست بود و پس از کشتن پلنگ با آن عکس گرفت.

کشتن پلنگ با دستان خالی

کشتن پلنگ با دستان خالی

از کارل اکلی به عنوان “پدر تاکسیدرمی مدرن” یاد می‌شود. یکی از بزرگترین یادگارهای او «تالار پستانداران آفریقایی» در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک است. اکلی با ابداع روشی جدید در تاکسیدرمی به واقع انقلابی را در این زمینه به پا کرد.

 

کارل در سال ۱۸۹۶ اولین سفرش به آفریقا را انجام داد اما از بخت بدش به ناگهان یک پلنگ ۳۶ کیلوگرمی جلوی راهش سبز شد. کارل هنوز ناپخته بود و اول خیال کرد که موجود بین سبزه‌ها یک گراز زگیل دار است. بنابراین تصمیم گرفت تا گراز را با کیسه شکار کند و آن را با خود به آمریکا بازگرداند.

 

اکلی اسلحه‌اش را برداشت و ماشه را کشید اما وقتی صدای جیغ جانور را شنید، متوجه اشتباهش شد: گراز نبود بلکه پلنگ بود؛ هنوز هم زنده بود!

 

کشتن پلنگ وحشی

 

کارل که قصد نداشت خودش طعمه جانور شود، دو مرتبه دیگر به آن شلیک کرد اما تیرش خطا رفت. بار سوم گلوله به بدنش ماسید و موجب خشمگین شدن پلنگ گشت. پلنگ نیز به سمت کارل حمله‌ور شد؛ انگار که قصد داشت انتقامش را بگیرد.

 

او کاملا دست پاچه شده بود و یک بار دیگر شلیک کرد و فهمید که گلوله‌اش خالی شده است. کارل سپس تلاش کرد تا از دست پلنگ فرار کند.

 

او به سرعت دوید و در همین حین، تفنگش را دوباره پر کرد اما وقتی برگشت تا به آن شلیک کند، متوجه شد که پلنگ به سمتش پریده است. خوشبختانه تیر اول به پای پشتیِ پلنگ خورده بود و نتوانست درست فرود بیاید. کارل نیز با دستانش گلاویز پلنگ شد.

 

پلنگ دندان‌هایش را در بازوی کارل فرو کرده بود ولی آن‌ها همچنان داشتند برای هم قدرت‌نمایی می‌کردند. کارل با دست چپ گلوی پلنگ را فشار می‌داد و دست راستش را تا جای ممکن داخل گلوی حیوان درنده کرده بود. چند لحظه بعد، کارل اکلی متوجه شد که پلنگ دیگر جان ندارد. سپس این عکس فوق‌العاده‌اش را گرفت.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مردی که با یک دست پلنگ وحشی را از پای درآورد!”