من ثروتمندم

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر, مهارت های زندگی تعداد بازدید: 275
من ثروتمندم

من خود را به دلایل زیر ثروتمند می دانم:

۱-سلامت جسمانی ثروت است

یعنی غنیمت دانستن تندرستی،بیماری را همچون معلم دانستن،تقویت شادابی و سر زندگی،شور و شوق،عشق و شیقتگی و استفاده از تندرستی در هر شرایط.

۲-خوشبختی و رضایت ثروت است

میزان خوشبختی ما  به طرز تفکرمان بستگی دارد به عبارت بهتر خوشبختی،داشتن چیز هایی نیست که دوست داریم بلکه دوست داستن چیز هایی است که داریم رضایت بدین معنی است که در هر لحظه به نیکی ها و بدی های زندگانی چه آن ها که در درون ما هستند و چه آن های که ما را احاطه کرده اند،بنگریم و آن گاه آگاهانه به نیکی ها توجه کنیم.

ثروت

ثروت

۳-فراوانی نعمت ثروت است

دنبال خواسته های واقعی خود برویم،رفاه و فراوانی را احساس خواهیم کرد.

۴-رفاه و تجمل ثروت است

نه ثروت مایه لعنت است و نه فقیر موهبت الهی.حد تعادل آن است که به قدر گزران زندگیمان داشته باشیم،بتوانیم به امور فرهنگی بپردازیم،بتوانیم مهمان نوازی کنیم و بتوانیم صدقه بدهیم.بعضی ها وسایل آسایش را تنها برای داشتن می خواند. اگر رفاه و آسایش مادی را ابزاری برای رسیدا خواسته های واقعی خود بدانیم،بسیار خوب است.

۵-عشق ثروت است

عشق تلاش و پشتکار است. عشق نوعی انتخاب است. انتخاب چیزی که به ظاهر غیر مکن می آید اما در دل به ان ایمان دارید. عشق،عاشق شدن به همه کس  همه چیز است البته در ابتدا باید بیاموزیم که خود را دوست بداریم.

۶-محبت ثروت است

باید دقت کنیم که محبت به صورت دخالت در زندگی دیگران نیایید و هرگز دایه مهربان تر از مادر نباشیم؛یعنی تا ان جه محبت کنیم که تغییری مثبت در طرف مقابل به وجود آورد و لطمه ای جدی به خود ما نزند.

۷-مشارکت ثروت است

علاوه بر مشارکت در اموال ما نیاز داریم که دیگران را در هویت خود(گرمی روابط،بذله گویی،عقاید و نظرات،استعداد ها،خوشی ها)شریک سازیم.

۸-یادگیری ثروت است

ثروت تجربه ای است که از تلاش های خود به دست می اوریم.از پایه های ثروت این است که بگوییم:

هر اتفاقی برایم بیفتد،مهم نیست،من قصد دارم که نکته مفیدی را فرا بگیریم در واقع از میان  رنج ها و ناملایمت  زندگی می توان درس های ارزشمندی آموخت.

پس میزان علاقه و کوشش،در یادگیری و به کار گیری اطلاعات که رشد نامیده می شود،از مشخصات مهم ثروت است.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “من ثروتمندم”