من مستحق این همه ناکامی نیستم

مجموعه: جذابترین مطالب تعداد بازدید: 184
من مستحق این همه ناکامی نیستم

من مستحق این همه ناکامی نیستم!!

تنها زمانی اکثر ما نکته ای را یاد بگیریم که سرمان به سنگ بخورد! چرا؟

زیرا اصولا تغییر نکردن آسانتر است.بنابراین ما به کارهای خود ادامه می دهیم تا اینکه به بن بست برسیم یا اینکه سرمان به سنگ بخورد.

برای مثال

چه زمانی با خدا راز و نیاز می کنیم؟ وقتی زندگی مان در حال نابود شدن است.در این حال دعا می کنیم:

ای خدای بزرگ می دونم از زمانی که آخرین بار ماست روی بادبزنم ریخت و اونو خراب کرد تا حالا باهات صحبت نکردو.

در مدرسه چه موقع تسلیم می شویم و درس می خونیم؟ درست وقتی که در شرف مردود شدن هستیم! در شغل چه زمانی ایده های جدید را امتحان می کنیم و یا تصمیمات جدی می گیریم؟ درست زمانی که از پس صورت حساب هایمان برنمی آییم.چه زمانی خدمت به مشتری یا مصرف کننده را می آموزیم؟ زمانی که همه مشتریان را از دست داده ایم.

من مستحق این همه بدبختی نیست

ما بزرگترین درس ها را زمانی که اوضاع وخیم است می آموزیم!

چه موقع مهمترین تصمیم های زندگی تان را می گیرید؟وقتی پس از تحمل اندوه مشکلات به زانو درآمده اید یا وقتی اصطلاحا سرتان به جایی خورده است.

در این هنگام است به خودمان می گوییم “من از اینکه بی پول و مفلس باشم یا بهم بی احترامی کنند خسته شده ام یا از اینکه آدم عادی باشم خسته شدم و  می خواهم کاری کنم.در هنگام موفقیت جشن می گیریم ولی از آنچه گذشت چیز زیادی یاد نمی گیریم.

شکست به ما ضربه می زند و در این هنگام است که به سراغ علم و تحصیل می رویم در نگاهی به گذشته و یک روز پس نگری می بینیم که ناکامی های زندگی نقطه عطف و باعث تغییر ما بوده اند.

افراد لایق و کارا دنبال مشکل و دردسر نمی گردند اما وقتی با مشکلی روبه رو می شوند از خود می پرسند چی رو باید عوض کنم؟طرز فکرمو یا کاری رو که دارم انجام می دم؟چطوری از الانم بهتر بشم؟

افراد بازنده از تمام نشانه های هشدار دهنده چشم پوشی می کنند.وقتی سقف خانه آن ها می ریزد می پرسند چرا همه این اتفاقات برای من می افتند؟

ما بنده عادت هستیم یعنی کاری را که در حال انجام آن هستیم همچنان ادامه می دهیم تا جایی که مجبور به تغییر آن باشیم.

زندگی همیشه ما را با یک تلنگر به خود آورده است.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “من مستحق این همه ناکامی نیستم”