مواظب خودتان و… باشید

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 192
مواظب خودتان و… باشید

نکات کوچکی در ذیل می آید شما را در رسیدن به امینت بیشتر،کمک میکند.

حفظ امینت شخصی

۱٫فقط کلید ها را همراه داشته باشید. کارت خرید و یا تخفیف و…را به دست کلید خود اظافه نکنید.زیرا اگر دست کلید خود را گم کنید،افراد سود جو با استفاده از کارت ها می توانندبه اطلاعات بانکی شما دست یابند و بالطبع توانایی سرقت خودرو و یا منزل شما را خواهند داشت.

۲٫کلید ها و کیف خود را از هم جدا نگه دارید.اگر کیف دستی شما به سرقت برود،سارق می تواند علاوه بر دسترسی به اطلاعات و آدرس شما،امکان سرقت از منزل شما را نیز به دست آورد.

مواظب خودتان و... باشید

مواظب خودتان و… باشید

۳٫نامه های خود را دور نیندازید.تمام نامه ها و دست نوشته های خود را که بر روی آنها نام و یا اطلاعات شخصی وجود دارد،پاره کنید.دزدان هویت،غالبازباله هارا برای یافتن کارت های اعتباری استفاده نشده و یا صورت حساب های قدیمی جست جو می کنند.

۴٫به کسانی که از طریق تلفن به تحقیق می پردازند و یا به تکمیل پرسشنامه اقدام می کنند،اعتماد نکنید.مجرمین،با استفاده از پرسشنامه های جعلی،سعی بر سرقت اطلاعات شما دارند.به عنوان مثال،تعداد بچه ها،عادات روزانه،محل زندگی.پیشنهاد این افراد را مودبانه رد کنیدتا اطلاعات شخصی تان حفظ شود.

۵٫با بازاریاب ها محتاطانه برخورد کنید.هرگز با فروشنده ها و بازاریاب ها،در منزل به صورت تلفنی ،قرار ملاقات نگذارید.اگر نسبت به محصول علاقه مندید،نام شرکت تولیدکننده،شماره تلفن و نشانی آن را بپرسیدو سپس با آنان تماس بگیرید.در صورت تایید شدن گفته ها و اطلاعات آنان،با اطمینان خاطر،به فروشنده و یا بازاریاب آنان اعتماد کنید.با این وجود جانب احتیاد رااز دست ندهید و کارت اعتباری،شماره حساب بانکی و یا شماره ملی خود را در اختیار آنان نگذارید.

امینت خانگی

۶٫از قابل تشخیص بون پلاک منزل خودمطمئن شوید.مطمئن شوید که پلاک منزل شما به خصوص هنگام شب،به راحتی دیده می شود.در مواقع بحرانی،به دلیل این که پلیس یا اورژانس قادر به یافتن منزل شما نیست،لحظات گرانبهایی را از دست خواهید داد.

۷٫قفل های منزل خود را خودتان تهیه نمایید.اگر در منزل شما نیاز به تعویض قفل دارد،بهتر است از یک قفل ساز کمک بخواهید،ولی به او اجازه ندهید تا قفل را تهیه کند.با خرید قفل،مطمئن خواهید بود که تنها صاحب کلید آن قفل هستید.اگر کلید هایتان گم شده اند،فورا قفل ها را تعویض نمایید.برخی مواقع کلید هایی را که ظاهرا گم کرده ایم،واقعا به سرقت رفته اند!

۸٫کلید منزل را پنهان نکنید.هیچ گاه کلید در ورودی منزل را زیر فرش،داخل گلدان یا مکان هایی نظیر این ها،مخفی نکنید.در عوض آن را به یکی از همسایه های مورد اعتماد بسپاریدیا برای یکی از دوستان خود ،کلید یدکی منزلتان را تهیه نماید و در اختیارش قرار دهید.

جلو گیری از حوادث خانگی!

۹٫در هنگام استفاده از نردبان مراقب باشید.سالانه تعداد زیادی بر اثر سقوط از ارتفاع میمیرند.با استفاده از نردبان های مطمئن و یا وسایل محکم کننده نردبان،احتمال بروز حادثه را به حداقل برسانید.

۱۰٫از پوشش تیره بر روی وسایل منزل استفاده نکنید.با استفاده از پوشش سفید،نشانه های جرقه و یا دوده ناشی از اتصالات برقی،سریع نایان می شوند.

۱۱٫گرما ساز ها را در جای مناسب قرار دهید.این نوع وسایل را بر روی میز و یا دیگر وسایل منزل نگذارید.به ویژه زمانی که لباس های نایلونی و قابل اشتغال به تن دارید.

۱۲٫در نگهداری دارو و وسایل پزشکی دقت کنید.از روش های مصرف و نگهداری دارو ها،اطلاع دقیق داشته باشید همه دارو ها را در جعبه های مخصوص خود قرار دهید.اگر از جعبه دارو و کمک های اولیه استفاده می کنید،فهرستی از محتویات را بر روی جعبه قرار دهیدتا در صورت لزوم دسترسی به آن ها سریع انجام گیرد.

دارو ها و وسایل پزشکی را در حمام و یا دستشویی نگهداری نکنید،تا در معرض آسیب آب قرار نگیرد.رطوبت و گرما،دارو را فاسد ساخته و آن را بی اثر می کند.یخچال محل مناسبی است،به شرط آن که چگونگی استفاده از دارو را بدانید.

امینت در رانندگی

۱۳٫اتومبیل خود را با زاویه پارک کنید.اگر اتومبیل شما در بزرگراه دچار نقص فنی شد،آن را موازی با بزرگراه متوقف نکنید،در عوض اگر فضای مناسبی وجود دارد،آن را کمی زاویه دار بگذارید.با این کار جلب توجه کرده و اتومبیل های عبوری متوجه توقف اضطراری شما خواهند شد.

۱۴٫تنها در مکان های لمن توقف نمایید.اگر با اتومبیلی برخورد کردید،در جای خلوت توقف نکنید.در صورت امکان،پاسگاه پلیس یا محلی را برای مذاکره انتخاب ننماید.شماره گواهینامه راننده و شماره اتومبیل وی را نیز یاداشت کنید.

۱۵٫از عملکرد صحیح پشت سری صندلی اتومبیل خود مطمئن شوید.زیرا این قسمت صندلی،سرراننده را در هنگام تصادفات،از ضربات محفوظ نگاه می دارد.ارتفاع آن می بایست متناسب با ارتفاع سر شما باشد.تا سر و گردن هنگام تصادف صدمه نبیند.

۱۶٫حیوانات اهلی را داخل اتومبیل مهار کنید.سگ و گربه را داخل اتومبیل و درون صندوقی قرار دهید و یا محل قرار گرفتن آنان را محکم کنید.حیوانات می توانندمزاحم دید شما شوند.به علاوه حیواناتی که مهار شده اند و یا در جعبه نگهداری می شوند،کمتر دچار مصدومیت می گردند.

۱۷٫لوازم شخصی خود را مخفی کنید.کیف و یا بسته های خود را زیر صندلی و یا در صندوق عقب اتومبیل قرار دهید.قرار دادن آن ها در کنار خود،فرصت مناسبی را برای سارقان و دزدان اتومبیل،فراهم می نماید.

۱۸کلید های اتومبیل را در اختیار دیگران قرار ندهید.تمامی کلید ها را در اختیار کارگران تعمیرگاه و پمپ بنزین قرار ندهید.داشبورد ماشین را قفل کرده و تنها کلید مربوطه را در اختیار کارگران و تعمیرکاران قرار دهید.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مواظب خودتان و… باشید”