ناتوانی جنسی

مجموعه: دانستنیهای جنسی, زناشویی تعداد بازدید: 193
ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی

یکی از مشکلاتی که برخی زوج های جوان و چه بسا افرادی که چندین سال از زندگی آنان می گذرد با آن روبه رو می شوند ناتوانی جنسی است.از آنجایی که اطفای غریزه جنسی یکی از انگیزه های انسان و شاید مهمترین انگیزه اوست.

گاه ناتوانی جنسی در یکی از طرفین و یا هر دو طرف علاوه بر سرکوب شدن این میل در شخص و بروز مشکلات روحی و جسمی متعدد باعث متزلزل شدن پایه های زندگی مشترک می شود.

ناتوانی جنسی

همانطور که کارشناسان مسائل خانواده معتقدند که زوج هایی که از هم جدا می شونددر بیان علت جدایی خود مسائل و دلایل مختلف را بیان می کنند.

اما اگر دقیق تر به بررسی علت این جدایی بپردازیم متوجه می شویم که علت بسیاری از جدایی ها ناکامی جنسی و عدم ارضای کامل غریزه جنسی است.

شاید در نظر شما خواننده محترم پرداختن به این مسئله با قداست است و پاکی امر ازدواج منافات داشته باشد یا شاید بگویید طرح این مسئله در یک پست برای عموم جایز نباشد اما اگر به چند نکته زیر توجه کنید نظرتان برمی گردد.

یکم.

طرح چنین مسائلی به هیچ وجه با قداست و پاکی پیوند زناشویی منافات ندارد.زیرا این میل جنسی از طرف خداوند متعال در وجود انسان قرار داده شده و همان خداوند نیز انسان را به ارضای این غریزه از راه صحیح و مشروع امر دانسته تا نسل آدمی تا نسل آدمی تداوم پیدا کند.

دوم.

مقدس ترین انسان هایی که ما می شناختیم یعنی رسول خدا (ص) نسبت به بیان این مطلب بی تفاوت نبوده اند و در روایات متعدد آداب زناشویی و دستورهای تقویت نیروی جنسی را برای افراد مختلف بیان نموده اند.

سوم.

با توجه به خطر بزرگی که خانواده ها و زوج ها را تهدید می کند مناسب است که این اطلاعات را در دسترس زوج های جوان قرار دهیم.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ناتوانی جنسی”