نقش و تاثیر مادر در خوشبختی یا بدبختی فرزند

مجموعه: روانشناسی, والدین موفق تعداد بازدید: 230
نقش و تاثیر مادر در خوشبختی یا بدبختی فرزند

نقش مادر در خوشبختی یا بدبختی فرزند

نقش مادر در سعادت و شقاوت فرزند به خصوص در دوران بارداری بسیار حساس و سرنوشت ساز است.زیرا نوزاد در شکم مادر مانند یک عضو از بدن اوست و تمام مواردی را که در ساخت خود لازم دارد از او می گیرد.این مهمان در چنین پناهگاهی به انتظار روز موعود به سر می برد تا هنگام احضار فرا رسد و پای به عرصه گیتی گذارده و وظیفه خطیر خود را آغاز کند.

هر مادری که بخواهد کودکی سالم و شاداب و از نظر قوای بدنی بدون نقص داشته باشد قبل از تولد کودک باید در فکر سلامت خودش باشد.

داشتن فرزند سالم به زندگی طراوت و زیبایی و شادابی و استحکام می بخشد و نیروی خلاقیت و جنبه های زیبایی زندگی را در نظر پدر و مادر قوی می سازد.

انگیزه و نیاز به مادر شدن و پیوند حیاتی طولانی مادر و فرزند چه از نظر نیازهای غذایی به مادر در دوران جنینی و تولد و بعد از آن و چه از نظر نیازهای عاطفی سال های بعد که دنباله ی وابستگی جسمی دوران جنینی است می تواند با تمام سختی های خود به زنان شادی عمیق بخشد.

بر همین اساس مادر در زمان بارداری و زایمان و پروش کودکان و حتی تا سال های بسیار دورتر نسبت به موجوداتی که به آنان چنین شادی عمیقی بخشیده اند احساس مسئولیت می کنند.

نقش مادر در خوشبختی

مادران می خواهند در تمام این سال ها امور مربوط به فرزند را با میل و رغبت به انجام برسانند تا این شادی عمیق را بیشتر و بهتر تجربه و تکرار نمایند.

کسانی که کودکان خود را با رعایت اصول بهداشت روانی رشد و پرورش داده اند مسلما این کودکان در آینده با مشکلات زندگی واقع بینانه برخورد کرده و با وجود موانع دلسرد نمی شوند.

آنان به جای روش خیالبافی روش واقع بینانه را به کار می گیرند. اکثر زنان و مردانی که در تاریخ از پیشرفت های خوبی برخوردار بوده اند و شایستگی خدمات بزرگی را داشته اند و توانسته اند اثر نام خویش را بر صفحه روزگار باقی گذارند یکی از عوامل مهم موفقیت را مرهون طهارت و پاکی اصلاب پدران و ارحام مادران خود می دانسته اند.

چنانکه یکی از عوامل شقاوت و ناکامی مربوط به انحرافات دوران جنین آن هاست.

کودک نتیجه حیات و نفیس ترین دارایی پدر و مادر است.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نقش و تاثیر مادر در خوشبختی یا بدبختی فرزند”