هانا (آبرنگ) – میوه ها (ابرنگ – پاستل)

مجموعه: آموزش, آموزش نقاشی تعداد بازدید: 1440
هانا (آبرنگ) – میوه ها (ابرنگ – پاستل)

فعلا کلاس نقاشی نمیرم. یک مقداری خسته ام. هنوز بی حوصله و بی انگیزه ام. صبح تا لنگ ظهر می خوابم با اینکه خودمم می دونم آفتاب دیگه این روزها زود میره لالا و نجنبم نور روز رو از دست میدم . زیر نور لامپ های کم مصرف نمیشه نقاشی کرد چون مثل نور روز طیف پیوسته ای از طول موج رو ندارند . در واقع لامپ های کم مصرف فقط سه طول موج خاص از آبی و قرمز و سبز(زرد) رو از خودشون ساتع می کنند که در نتیجه به چشم ما سفید میاد. ناقص بودن طیف باعث میشه توی رنگ همانندی دچار مشکل بشم و رنگی که زیر این لامپ میسازم  در مقابل نور خورشید یا لامپ های دیگر نمودی متفاوت خواهد داشت. البته یه چراغ مطالعه با نور زرد دارم که کمی این مشکل رو برطرف می کنه اما هیچ چیز جای نور خورشید رو نمی گیره!!  باید سعی کنم دوباره مثل دو هفته پیش به قبل سحر خیز بشم، اینجوری نمیشه زندگی و نقاشی کرد!

یه نکته هم بگم برای اونهایی که اهل خیاطی هم هستند و خیلی هم دلشون می خواد از چند رنگ نزدیک به هم برای لباس استفاده کنند! برای خرید پارچه یا ست لباس حتما روز به مغازه ها مراجعه کنید! دقیقا به خاطر مشکل رنگ همانندی زیر نور لامپ ها!

این روزها در حال کشیدن سه تا تابلو رنگ روغن به صورت همزمان هستم! چون تا یکی خشک بشه و بتونم کار کنم یه دو روزی معطل میشم. برای همین نوبتی روشون کار می کنم! لابلاش هم اگه وقت اضافه آوردم آبرنگ و پاستل یا مدادرنگی هم به دست می گیرم!

نقاشی هانا  رو با آبرنگ کشیدم. اولین پرتره ای هست که با آبرنگ می کشم و البته خیلی جالب در نیومده. یه علتش ناوارد بودن بنده است و دوم اینکه کاغذ آبرنگش تکسچره مناسبی برای این کار نداشت (به نقاشی بعدی هم توجه کنید دستتون میاد چرا) تقریبا با تکنیک خیس در خیس کار کردم. نمی دونم چین و چروک پارچه اش خوب شده یا نه.

هانا (آبرنگ) - میوه ها (ابرنگ - پاستل)

هانا (آبرنگ) – میوه ها (ابرنگ – پاستل)

نقاشی میوه (انار و گلابی) با آبرنگ که باز هم روی همون کاغذ کشیدم و مثلا خیس در خیس اما بازهم به علت تکسچره چکشی کاغذ (شاید هم آهار بیش از حد موجود در کاغذ  یا دلیلی که من نمی دونم) ، رنگها به فرم مناسبی در هم محو نشده اند. گلابی یکم بهتر شده

هانا (آبرنگ) - میوه ها (ابرنگ - پاستل)

هانا (آبرنگ) – میوه ها (ابرنگ – پاستل)

قاشی میوه ها (پاستل گچی) از این کارمم راضی نیستم. تخته ام کوچیک بود طرح هم کوچیک شد در نتیجه اصلا نتونستم درست رنگش بزنم. اما از ترکیب بندی رنگهاش خوشم اومد شاید بعدا دوباره یک کار با همین رنگها (آبی تیره ی ظرف لعابی و قرمز اناری و سبز روشن  و قهوه ای چوب) انجام بدم.

هانا (آبرنگ) - میوه ها (ابرنگ - پاستل)

هانا (آبرنگ) – میوه ها (ابرنگ – پاستل)

الان میوه ها خیلی قشنگن و تا دو هفته دیگه هم این حالت هست. پس دوستانی که دنبال مدل می گردند از همین میوه های خوشگل نقاشی کنن تا وقت هست.

منبع: zeinab-1361.persianblog.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “هانا (آبرنگ) – میوه ها (ابرنگ – پاستل)”