هشت راهکار برای شکستن سکوت مردان

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر, مشاوره خانواده, مهارت های زندگی تعداد بازدید: 260
هشت راهکار برای شکستن سکوت مردان

۱-وقتی از همسرتان که کاری را انجام دهد بهتر است بگویید:میشه این کار را انجام بدی؟نه این که:میتونی این کار رو انجام بدی؟

بیشتر زنان در این مواقع از کلمه می تونی استفاده می کنند چرا که به نظر  می رسد که مودبانه تر باشد. ولی در این صورت شما از همسرتان درباره توانایی او سوال می کنید تا این که به او بگویید کاری را انجام دهد.مردان ترجیح می دهند که درخواست شما مستقیم باشد هر چه ممکن است که در ابتدا برای شما سخت باشد ولی درخواستهایتان را مستقیما به ان ها بگویید.بیشتر مردان صحبت مستقیم را به ایما و اشاره ترجیح می دهند.

۲-رک و مستقیم با آن ها صحبت کنید.سعی کنید که دقیقا آن چه را که مد نظر دارید به ان ها بگویید و تنها به سر نخ ها و نشانه ها نپردازید که بعد هم از آن ها انتظار داشته باشید تا منظور شما را دریابند. زنان بیشتر از مردان قادر به این کار هستند  پس ساده و بی پرده مسایل را مطرح کنید.

۳-مختصر و مفید حرفتان را بزنید.مردان توجه چندانی به جزییات اطراف خود ندارند. مثلا برای آن ها مهم نیست که پرده های خانه فلانی چه رنگی بوده و یا بلوز پشمی فلان خانم دست بافت بود یا حاضری.پی سعی کنید تا حد امکان از پرداختن به جزییات نزد همسرتان چشو پوشی کنید مگر این که او را مرد نکته سنج و ظزیفی باشد که این هم بسیار نادر است.

سکوت مردان

سکوت مردان

۴-وقتی از او می خواهید که نظرش را راجع به چیزی بدهد. مطمئن شوید که منظوزش را فهمیده اید،در غیر این صورت دوباره بپرسید تا مطمئن شوید.مثلاوقتی می خواهید لباسی بخرید و از او نظرش را می پرسید شاید بگویید که چندان برایش مهم نیست و هر چه که شما بپسندید او هم می پسندد. ولی وقتی که لبای را خریدید ممکن است رنگش را چندان جالب نداند.بنابراین قبل از خرید بهتر است رنگ لباس را به او نشان دهید تا نظرش را دیقا بدانید،حتی اگر که بگوید برایش فرقی نمی کند.

۵-او را به گوش کردن حرفهایتان متهم نکنید.این کار شما حس تحقیر و ناپختگی را در او ایجاد می کند. و او شما را همانند کنترل کننده ای برای خود خواهد دید. مطالب و گفته های خود را کوتاه کنید و فرض کنید که او هم گوش می کند.

۶-درک کنید که زنان بیشتر از مردان به گوش کردن بها می دهند.برای یک زن،گوش دادن به صحبت طرف مقابل در حکم راهی برای بیان عشق و علاقه به او و حتی منعکس کننده یک ارتباط است.ولی برای یک مرد،نه.

۷-وقتی که به شما گوش می دهد از او تشکر کنید.مردان به این نوع تاییدوتصدیق از جانب شما نیاز دارند،به خصوص که در حیطه روابط میان شما باشد.آن ها اغلب احساس می کنند که بر پله پرتگاهی قرار دارند و نمی توانند نیاز ها و خواسته های همسرشان را کاملا دریابند.به همسرتان کمک کنید تا اعتماد به نفس بیشتری را حس کند و این کار را با تقدیر و تشکر از تلاش هایش انجام دهید.این برخورد شما اشتیاق او را برای تلاش در جهت بهبود ارتباط با شما بیشتر خواهد کرد.

۸-زمانی که با دوستان و نزدیکان هستید به آن ها بگویید که همسرتان چقدر شما را درک می کند.با این کار شما،او احساس می کند که یک مرد افسانه ای واسطوره ای است که به زودی او نزد شنونده خوبی برای شما خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “هشت راهکار برای شکستن سکوت مردان”