هفت دستور برای نرسیدن به خوشبختی  

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 174
هفت دستور برای نرسیدن به خوشبختی   

۱- مسئولیت پذیر نباشید: یعنی در قبال زندگی خود مسئولیتی به عهده نگیریدو همه مسائل را به پدر و مادر ، دبیر ، استاد ، همسایه بد ، دوستان ، دولت و یا اشخاص دیگر نسبت دهید و خود را یک قربانی نشان دهید. اگر میخواهید کار بدی انجام بدهید آن را حتما انجام بدهید.

۲- هیچ را هدفی را دنبال نکنید: برنامه ای نداشته باشید . هرگز به فردا فکر نکنید. تنها به لحظه ای فکر کنید که در آن هستید. بخورید و بخوابید. خوش بگزرانید. کی میداند که فردا چه کسی مرده و چه کسی زنده خواهد ماند؟

هفت دستور برای نرسیدن به خوشبختی   

هفت دستور برای نرسیدن به خوشبختی

۳- برخلاف اولویت ها فکر و عمل کنید. کارهای مهم زندگی تان را انجام ندهید. تلفنی با اشخاص حرف بزنید. دور خودتان بچرخید. تا میتوانید وقت کشی کنید. کارهایتان به روز بعد موکول کنید. اول کارهای کوچک و بی اهمیت را انجام دهید.

۴- برنده – بازنده فکر کنید. زندگی را رقابت شرورانه در نظر بگیرید. هم کلاسی شما تنها هدفش این است که بر شما پیروز شود، زیرا اگر آنها برنده شوند معنایش این است که شما بازنده میشوید. به فکر پیروز شدن خودتان نباشید، به فکر شکت خوردن دیگران باشید.

۵- ابتدا حرف بزنید و بعد تظاهر کنید که گوش میدهید. به شما زبان داده اند که حرف بزنید.

۶- همکاری نکنید دیگران مطرح نیستند چون با شما تفاوت دارند. کار گروهی مناسب آدم نیست. از انجا که شما بهترین ایده ها را ارائه میکنید، بهتر است همه کارها را خودتان انجام بدهید. دیگران باید باید خود را با شما وفق دهند نه شما خود را با آنها.

۷- خودتان را از پای در آورید. به قدری سرتان را شلوغ کنید تا فرصتی برای احیا و بازسازی خود نداشته باشید. مطلب جدیدی نیاموزید. ورزش نکنید. کتاب خوب نخوانید. از طبیعت دوری کنید. از هرچی به شما الهام میدهد دوری کنید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “هفت دستور برای نرسیدن به خوشبختی  ”