هفت راه شناخت ذات برتر

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 246
هفت راه شناخت ذات برتر

۱-ذات برتر خود را باور کنید.

در اولین قدم باید به ذات برتر باور داشته باشید.و بدانید که می توانید با آن ارتباط برقرار کنید.هر روز انتظار داشته باشید که این رابطه با سعی،تلاش و توجه به رشد معنوی پیشرفت کند.بدون این دو پیش شزط مهم و اصلی کشب موارد با اهمیت در زندگی غییر ممکن است. حتی در مرحله مادی!

برای رشد معنوی این دو بسیار با اهمیت هستند،بنابراین،هدفی برای خود برگزینید تا با ذات برتر خود ارتباط داسته باشید.هر روز هدف خود را مرور کنید و در راه کسب آن تلاش کنید و آن زمان است که موفقیت متعلق به شماست.

همه انسان ها با دیدی مادی به دنیا،بزرگ می شوند و این نگرش،معنویت آن هارا نادیده می گیرد.

برای برقراری ارتباط نزدیک با معنویت باید ناخودآگاه خود را با هدفمان متناسب سازیم.

در همهی فعالیت های بزرگ باید قوانین و چگ.نگی انجام آن ها مشخص شوند.در مورد ذات برتر نیز این موارد صدق می کنند.

۲-تنهایی و اندیشه.

زمان های مشخصی را برای خود انتخاب کنید تا کاملا تنها باشید.سعی کنید مکان آرام و مناسبی باشد. هیچ کاری انجام ندهید و بدون نگرانی بنشینید.در شروع ممکن است ناراحت و نا آرام باشید،اما ادامه دهید.شما باید زمان و مکانی مناسب برای شنیدن صداهای درونی خود اختصاص دهید.همه بزرگان،این زمان را برای تنهایی و تفکر داشته اند،شما هم سعی کنید.

ذهن خود را از نگرانی،خیال باطل و نتیجه گیری منفی پاک کنید.صدا های ناهنجار ذهن خود را خاموش سازید و فضایی برای ذات برتر خود به وجد آورید.آن را برای خود فراهم سازید.با تفکر،ذهنتان را پرورش می دهید و شکوفه های درونیتان را خاموش می سازید و فضای آرامی برای ذات برتر خود به وجود می آورید.دنبال کردن نفس خود بهترین روش تمرکز است.با نگاه به شمع،تمرکز کنید و یا یک بادکنک نورانی در بدن خود تجسم کنید،که وجود شما را با انرژی و نیرویی شفا بخش پر کرده است.

۳-یادداشت های روزانه

یاداشت های روزانه

یاداشت های روزانه

 

هر روز احساس،رویا و بینش خود را در دفتر یادداشتی ثبت کنید.و این کار،شما را با درونتان آشناتر می کند.شما می توانید از ذات برتر خود سوال نمایید و جواب آنرا ریافت کنید.اگر این کار را مرتبا انجام دهید و به آن ایمان داشته باشید جواب مورد نظر خود را خواهید گرفت.

۴-مکالمه درونی

با ذات برتر خود گفتگوی منظمی را برقرار سازید.در طول چهل روز سعی کنید تمام روز را با ذات برتر ارتباط داشته باشی و به ذات برتر خود بگویید که می دانم وجود داری،می خواهم تو را بشناسم تا با هم پیوندی محکم برقرار سازیم.لطفا با من حرف بزن و زندگی ام را هدایت کن.

ممکن است در ابتدا این رابطه یک طرفه باشد اما سعی کنید طوری با ذات برتر خود صحبت کنید که گویی با دوست خود حرف می زنید.از او سوال کنید و منتظر جواب باشید؛به طور حتم آن را دریافت می کنید.

-درس های زندگی

زندگی پر از راز و رمز است.باور داشته باشید که زندگی اتفاقات شزایط و مردم برای آموزش دادن به شما ایجاد شده اند و این که به داشتن چه چیز در زندگی کنونی خود احتیاج دارید.تمام آفرینش دست به دست هم داده اند تا کار های شما به طور عالی انجام شوند.

هنگامی که حادثه خوشایند یا نا خوشایند برایتان اتفاق می افتد به این فکر کنید که چه قسمتی برای شما بوده.شاید افراد ناراضی و یا شزایط نا مناسب در مقابل شما قرار گرفته اند تا پیشرفت کنید.زمانی که به زندگی مانند یک صحنه تئاتر بنگرید که نقش اصلی آن را خود بازیکنید،متوجه خواهید شد که نقش ذات برتر در زندگی شما به طور محسوس آشکار است.یافته های خود را در دفترچه روزانه خود ثبت کنید.

۶-رویا

رویا

رویا

منتظر باشید که ذات برتر شما در رویاهایتان با شما صحبت کند.قبل از خواب تمرین های کششی انجام دهید و بدن خود را آرام کنید.از ذات برتر خود سوال کنید و منتظر پاسخ آن باشید.هنگامی که از خواب بیدار می شوید سعی کنید خواب خود را به خاطر بیاورید و در دفترچه خود یادداشت کنیداگر نمی توانید خواب خود را به یاد آورید مهم نیست،کمی تلاش کنید حتما در روز های آینده موفق خواهید شد.

۷-به زندگی کنونی خود فکر کنید

به آنچه که الان انجام می دهید.هنگام غذا خوردن به کار خود آگاه باشید.زمانی که قدم می زنید به را رفتن خود توجه کنید.تنها زمان با اهمیت،زمان حال است،گذشته سپری شده و آینده هنوز نیامده.ذهن خود را از نگرانی،خیال باطل و نتیجه گیری منفی پاک کنید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “هفت راه شناخت ذات برتر”