هفت روش ابراز علاقه به فرزندان

مجموعه: روانشناسی, روانشناسی کودکان, زندگی بهتر, مشاوره خانواده, مهارت های زندگی تعداد بازدید: 190
هفت روش ابراز علاقه به فرزندان

فرزندان ما مهمترین ارثیه در جهان هستند و عشق ما نسبت به کودکانمان با اهمیت ترین ارثیه ما برای آن ها محسوب می شود.این هفت روش به فرزندان ما کمک می کند تا زندگی آینده خود را محکم تر بنا کنند.

۱-زمانی را با کودکان خود بگذرانید.زمان بهترین هدیه ای است که می توانیم به کودکان خود تقدیم کنیم.این با هم بودن باعث می شود احساسات،فعالیت ها و اعتقادات را با یک دیگر مبادله کنیم.با این کار فرزندانمان ارتباط برقرار کردن و گفت و گو کردن با دیگران را می آموزند و به طور حتم از لحاظ ارتباطات اجتماعی پیشرفت می کنند. به کودکان خود کمک کنید تا روش های جدیدی خلق کرده و ان ها را در کنار خود تجربه کنند و لذت ببرند.

 

علاقه به فرزندان

علاقه به فرزندان

۲-الگویی برای فررزندان خود باشید.فرزندان ما در زندگی احتیاج با الگویی دارند تا آن را سرمشق خود قرار دهند.ارزش های وجودی را به طور عملی به فرزندان خود آموزش دهید.اشتباه های خود را قبول کرده و عذر خواهی کنید. رفتار ما بیش از گفتارمان فرزندان را تحت تاثیر قرار می دهد.ما قهرمان دنیای آن ها هستیم.

۳-به حرف های فرزندان خود گوش دهید.پیغام های کودکان هدیه ای باارزش هستند. زمانی که مشتاقانه به حرف های آن ها گوش می دهیم اعتماد به نفس کودکان خود را تقویت می کنیم.هنگامی که با کودکان خود هستید هم سطح آن ها باشید و با تام وجود به آن ها گوش دهید.احساسات و حالات زیبای آن ها ار طریق چشم هایتان بیان می شود اگر ما به حرف های آن ها دقت کنیم کودکانمان نیز به سخنان ماعمیقا و با تمام وجود،گوش می دهند.

۴-شیوه تربیتی مناسبی برای کودکان خود در نظر بگیرید.فرزندان ما باید بیاموزند که در مقابل کار ها و انتخاب هایشان پاسخگو باشند.آن ها باید بدانند که با کار های آ زار دهنده آن هامخالف می شود،اما والدین همیشه به آن ها عشق می ورزند.

۵-کودکان خود را تشویق کنید.کلمه های امید بخش و تشویق آمیز اعتماد به نفس را به کودکان هدیه می دهد. موفقیت ها و استعداد های کودکان خود را به زبان بیاورید.زمانی که فرزندانتان کار مهمی انجام می دهند حتما به آن ها بگویید که موفق بوده اند.کودکان ما احتیاج دارند،بدانند که امید ها و آرزو های آن ها را درک می کنیم و به طور حتم حامی ان ها هستیم. فرزندانتان را تشویق کنید تا از لحاظ روحی و معنوی رشد کنند تا زندگی متعادلی داشته باشند.

۶-تجربه های خود را با کودکانتان تقسیم کنید.هر کدام از ما داستان های ارزشمندی برای گفتن داریم و این داستان ها مشخص می کنند که عکس العمل ما در مقابل این حوادث زندگی کنونی ما را به وجود آورده است.با تجارب خود می توانیم کودکانمان را راهنمایی کنیم.شاید روزی فرزندان شما نیز با بعضی از شرایطی که برای شما پیش امده،روبرو شوند و به طور حتم از تجارب شما بهره می گیرند و از اشتباهات دوری می کنند.

۷-به فرزندان خود بی قید و شرط عشق بورزید.عشق هدیه ای بی چون و چراست. به کودکان خود نشان دهید که آن ها را در هر شرایطی دوست دارید و حمایتشان می کنید. در این صورت آن ها هنگام سختی ها و مشکلات با آرامش و احساس امینت به شما پناه می آورند.فرزندان شما برای تصمیم گیری و تجربه موارد جدید نیاز دارند که آزاد باشند.آن ها باید بیاموزند که در زندگی مسوولیت پذیر و مقاوم باشند.آن ها اجازه دارند شکست بخورند و یا پیروز شوند این که قضاوتی در مورد آن ها صورت گیرد.اگر همه نیاز ها ،امید ها و انتظارات فرزندان خودرا در یک کلمه خلاصه کنیم،آن کلمه عشق است.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “هفت روش ابراز علاقه به فرزندان”