چرا از شغلتان راضی نیستید؟

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 167
چرا از شغلتان راضی نیستید؟

ده روش برای افرادی که از شغ خود راضی نیستند.

۱٫به جای این که از مسایل مختلف فرار کنید،به این فکر کنید که به چه مواردی د کار خود علاقه مند هستید.

بازگو کردن موضوعات ناخوشایند درباره شغل خود را ادامه ندهید وبگویید چیزی که می خواهم و به دنبالش هستم این است…

۲٫وضعیت کنونی را خود را در شغلتان،به تصویر بکشید.

آیا شرایط مانندزمانی است که در جنگل گم شده اید؟و یا این که کنار یک رودخانه هستید و نمی توانید به طرف دیگر بروید؟هنگامی که تصویر مناسب را تجسم می کنید به دنبال این باشید که تغییری در موانع کاری خود ایجاد نمایید.مانند این که پلی بسازید تا بتوانید به آن طرف رودخانه بروید،و یا مسیر خود را در جنگل پیدا کنید.تصویر ها و تغییرات،زمانی که شما آماده هستید ظاهر می شوند و همه موارد به خوبی پیش می روند.

رضایت شغلی

رضایت شغلی

۳٫سعی کنید به جای وقت گذراندن،مهارت های مناسب را یاد بگیرید و به دنبال مواردی باشید که باعث پیشرفت شما در کارتان شود.فعالیت هایی که زمین مناسبی برای شغل های بعدی فراهم می سازد.

۴٫سعی کنید از کاری که انجام می دهید راضی باشید نه این که به دنبال اموری باسید که بالاتر از حد توانتان است.

۵٫از چه نوع درگیری و جنجالی فرار می کنید؟نادرستی یا ریا کاری؟آزمندی؟دورویی؟آیا این موارد در زندگی شما و یا ذهنتان منعکس شده است.اگر همه افراد اطراف شما ریاکار به نظر می آیند یعنی شما هم با خودتان صادق نیستید.با دیگران چه طور؟زمانی که اختلاف و تضاد با خودتان را حل کردید متوجه خواهید شد که محل کار شما تغییر کرده و وارد زندگی جدید و زیبا تری شدا اید.

۶٫همه افراد باید یاد بگیرند که یا سپر محافظ داشته باشند.تصور کنید که اطراف شما یک پوشش و لایه محکم وجود دارد  شما داخل این لایه هستید و مانند صدف هیچ کس نمی تواند به شما صدمه بزند.بعضی از افراد ترجیح می دهند نور طلایی دور تا دور خود تصور کنند اما آن لایه که مانند صدف است،محکم تر به نظر می آید قبل از این که به سر کار بروید این پوشش را بر تن کنید.

۷٫هر روز به خودتان هدیه بدهید.زمانی را به خودتان اختصاص دهید،کتاب بخوانید،غذای مورد علاقه تان را بخورید،شما می توانید خیلی ساده خودتان را خوشحال کنید.

۸٫حداقل یک مورد در زندگی خود پیدا کنید که سپاسگزارش باشید. تا حد ممکن از شغل خود،پول،وسایل جدید و گفت وگوهای دوستانه ممنون باشید.سپاسگزاری موتوری است که زیبایی ها را وارد زندگیتان می نماید.

۹٫قبل از این که تصمیم بگیرید چه کاری را انجام دهید از احساس خود مطلع باشید.تمرکز نمایید و به اطراف خود گوش دهید.از چاله درآمدن و در چاه افتادن واقعیت دارد.اگر خواسته های شما از وجود خودتان برنخیزد موجب می شود توجه بیش از اندازه و نا موفقی داشته باشید.اگر پشتکار نداشته باشید و همه چیز را رها کنید به طور حتم موفق نمی شوید و شغل مناسبی نخواهید داشت.باور داشته باشید که یک راهنمای خوب نظر خود را به شما تحمیل نمی کند بلکه با در نظر گرفتن شرایط به شما اعتماد به نفس می دهد.

۱۰٫لحظات در یک چشم به هم زدن سپری می شوند.به طور حتم به یاد آوردن مشکلات،ناخوشایند است؛ولی بدانید که بقیه عمر و زندگی،مانند قبل در جریان است.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چرا از شغلتان راضی نیستید؟”