چقدر طول می کشد تا در خود تحول ایجاد کنم…

مجموعه: جذابترین مطالب تعداد بازدید: 232
چقدر طول می کشد تا در خود تحول ایجاد کنم…

چقدر طول می کشد تا در خود تحول ایجاد کنم؟

شاید اگر به شهر دیگری بروم بتوانم یک شروع تازه داشته باشم.

این تفکر اشتباه است! معمولا بهترین جایی که برای یک شروع تازه مناسب است جایی هست که در آن هستید.

فرد را در نظر بگیرید که به نیمی از همسایگان خود بدهکار است. به خودش می گوید “ممکنه لازم باشه من از اینجا برم!” اما وقتی از آنجا می رود تمام افکار و عادتش را نیز همراه خودش می برد و این ها چیزی است که زندگی او را شکل می دهد.فرد چندین شهر را عوض می کند و به همان موقعیت ها و همان گروه طلبکاران و عصبانی قبلی برمی خورد.

اگر شما آدم ولخرجی هستید و به آرژانتین مهاجرت کنید همچنان ولخرج خواهید ماند بهترین توصیه به فرد اینست که ” قبل از تغییر محل زندگی به اصلاح طرز فکرت توجه کن!

هر جای دنیا که بروید مشکلات زندگی به دنبال شما خواهند بود.

اگر فقط می توانستم به تبت بروم شاید می توانستم معنای زندگی را بفهمم…

برخی از ما افکار بزرگ و خوش بینانه ای در مورد مسافرت به سرزمین های دوردست داریم تا معنای زندگی را بیابیم…

جیم به هیمالیا سفر کرد.یک روز هنگامی که در گوشه ای از خیابان غبارآلودی نشسته بود اسهال پرنده ای روی سرش ریخت و او تصور کرد دوش آب گرمی گرفته است و خودش را به کوری زد و گفت شاید در اینجا بتوانم به روشنفکری برسم.

یافتن مفهوم زندگی در تبت رمانتیک به نظر می رسد.و روشنفکری در میان تبتی ها مفهوم خاص خود را دارد! و برای اکثر ما نیز احتمالا مفهوم زندگی در حوالی شهر خودمان باشد.

درس هایی از زندگی که ما از آن ها می ترسیم.

تنها راه غلبه بر ترس واجهه با آن است.چون ما همواره در حال جذب تجربیات آموزنده ای هستیم که نیاز داریم اغلب حوادثی را تجربه کنیم که از آن ها می ترسیم.

چقدر طول می کشد تا در خود تحول ایجاد کنم

بنابراین اگر شما از بدهکار بودن واهمه دارید احتمال اینکه آن را تجربه کنید بسیار است.اگر از تنهایی می ترسید آن را تجربه خواهید کرد و اگر از نگرانی و دستپاچگی بیم دارید با صورت به زمین خواهید خورد.این راه و رسم زندگی است که ما را تشویق می کند تا رشد کینم.

خلاصه کلام

همه ما در زندگی هدف داریم.افکار ما جذب شده شرایط شده و یا آن ها را ایجاد می کنند.وقتی ما تغییر می کنیم شرایط مختلفی را تجربه می کنیم وقتی ما درسی را در مورد بدهی یا کار یا نامزد یا چیزهایی این چنین یاد می گیریم.

ما هم چنین:

۱-به همان درس می چسبم.

۲-به داشتن مشکلات با شکل های مختلف ادامه می دهیم.

زندگی این چنین پیش می رود.ما با تعداد کمی سنگریزه که نوعی اخطار و شتاب می باشد آسیب می بینیم.وقتی این سنگ ریزه ها را نادیده می گیریم با آجر آسیب می بینیم و با نادیده گرفتن آجر با تخته سنگ از بین خواهیم رفت.

اگر صادق باشیم متوجه می شویم ما کجا علائم هشدار دهنده را نادیده گرفته ایم.در آن صورت آیا ما جرات داریم بگوییم

” چرا من؟!! “

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چقدر طول می کشد تا در خود تحول ایجاد کنم…”