چگونه با مرگ نزدیکان کنار بیاییم؟ قسمت دوم

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 161
چگونه با مرگ نزدیکان کنار بیاییم؟ قسمت دوم

روش های غلبه بر غم

تقسیم غم از دست دادن عزیزان با دیگران بسیار مفید است.می توانید برا ییک دوست صمیمی نامه بنویسید.همچنین حضور بر سر مزار او حتی اگر برای اولین بار مشکل باشد بسیار لازم و مفید است.نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که نباید با درد و غ خویش تنها بمانید.راه های بسیاری برای کمک به شما در غلبه بر این اندوه وجود دارد.

الف)گفت وگو

یکی از بهترین روش ها،صحبت راجع به فقدان است.صحبت با کسانسی همچون دوستان،مشاوران،معلمین و…می تواند جهت کسب احساس بهتر مفید باشد.اگر برای صحبت کردن آمادگی ندارید،می تواند در گروه های مشاور ای شرکت کنید.

ب)احساس خود را بروز دهید

تشریح احساسات می تواند در کنار آمدن با موضوع به شما کمک کند.گریستن،نوشتن،و یا شرکت در فعالیت های آفرینشی مثل هنر های دستی و موسیقی از این جمله اند.آیا احساس آرامش پس از گریه را تجربه کرده اید؟گریه باعث تخفیف احساس اندوه می شود.اگر سازی می نوازید،خلق یا نواختن یک تصنیف آرام بخش است؛درست مانند کوش دادن به آهنگ مورد علاقه.از این که با گوش دادن به رادیو به یاد شخصی از دست رفته می افتید،نهراسید زیرا این ترس عادی است و به مرور از بین می رود.مطالعات نشان می دهد که درمان با استفاده از هنر به حل افسردگی  و اندوه کمک می کند.این نوع معالجه باعث تشریح بصری افکار  و احساسات می شود. درمان هنری می تواند به صورت فردی انجام گیرد ولی موفقیت آن در صورت انجام گروهی تضمین شده است.

مرگ نزدیکان

مرگ نزدیکان

ج)کمک گرفتن

یکی از مشکل ترین کار ها در صورت بروز مشکلات روحی،درخواست کمک است.اگر چه این کار مشکل است ولی می توانید به واسطه صحبت با مشاوران متخصص و روان شناسان به نتایج خوبی برسید.مشاوران می وانند به وسیله صحبت کردن با شما یاریتان کنند.

د)حرکت را شروع کنید

سخت ترین کار دنیا،کنار امدن با مرگ عزیزان است. ممکن است طولانی شدن زمان درمان،شما را نگران کند ولی باید بدانید تمامی این عکس العمل های عادی است.

پیشنهادات فوق می توانند شما را یاری دهند تا با روش های سودمند و صحیح،خود را به وضعیت عادی گذشته باز گردانید.

به خاطر داشته باشید که نباید تنها بمانید.فراموش نکنید که زمان مورد نیاز باید بگذرد تا وضعیت عادی باز گردد و سرانجام شادی باز گردد و شما می توانید باز از دوست داشتن دیگران لذت ببرید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چگونه با مرگ نزدیکان کنار بیاییم؟ قسمت دوم”