چگونه می توان با انگیزه بود

مجموعه: روانشناسی, زندگی بهتر تعداد بازدید: 147
چگونه می توان با انگیزه بود

به طور حتم موقعیت، موفقیت و خوشحالی کنونی شما حاصل کار های گذشته تان است. اگر از شرایط موجود راضی نیستید سعی کنید کاری انجام دهید. موفقیت و خوشبختی ما نتیجه رفتار های محکم و مداوم ماست. اما فعالیت های نا منظم و پراکنده اثر مثبتی به دنبال نخواهد داشت. در حقیقت موفقیت ما نتیجه عادت های خوب است. کارهای منظم و پیوسته در زندگی مانند سکانی است که خوشبختی ما را هدایت می کند.

running-motivation

چگونه می توان با انگیزه بود

 

برای رسیدن به خواسته های خود و دستیابی به موفقیت، عادات خوب و پسندیده خود را پرورش دهید. متاسفانه بسیاری از عادات ما نتیجه تصمیم گیری منطقی و افکار آگانه ما نیستند. در حقیقت عادات ما انعکاس تجربه و انگیزه است اگر تجربه های منفی فراوانی داشته باشیم، به طور حتم واکنش های منفی از ما سر خواهد زد. یک راه حل مناسب برای کنترل عادت ها، انگیزه است و اینکه چقدر انگیزه مافی داشته باشیم. اشتیاق اجتناب ناپذیر برای خوشبختی، از ترس و ناکامی سبقت می گیرد.

 

چهار روش برای با انگیزه بودن:

۱- هدف خود را انتخاب کنید.

زمانی که اهدافتان را تعیین کردید علاقه شما برای کسب آنها بزرگترین انگیزه تان در زندگی خواهد شد. اهداف بزرگ، کوچک، هدف های شخصی، کاری، مالی یا معنوی و … همه آنها را یادداشت کنید و برای رسیدن به آنها اقدام کنید.

 

۲- کار روزانه خود را بعد از انتخاب هدف شروع کرده و هر روز حتی یک قدم به طرف جلو حرکت کنید.

بزرگی و کوچکی آن مهم نیست. تلفن کردن، کتاب خواندن و … ، کمیت مهم نیست فقط کاری انجام دهید. هر کدام از این موارد شما را به هدفتان نزدیک تر می کند و موفقیت های بزرگی را برایتان به ارمغان می آورد. به خاطر داشته باشید یک عادت چیزی جز تکرار یک رفتار نیست. کارهای روزانه عادات شما را محکم تر می کنند و شما ناخودآگاه آنها را انجام می دهید.

 

۳- وجود ما منطق محض است. ما موجوداتی احساساتی و عاطفی هستیم.

با همین احساس، ذهن ما بزرگ ترین نقشه های تجاری و مالی را تصور می کند و عملی می سازد. هر زمان که موفق می شوید بدون در نظر گرفتن کمیت آن بدانید که یک قدم به هدف خود نزدیکتر شده اید، دلایلی را که می خواهید به هدف خود دست یابید یادداشت کنید «نکات مثبت» و بار دیگر نکات منفی و مواردی که فرصت به دست آوردن آنها را از دست داده اید یادداشت کنید.

 

۴- مسئول باشید و خود را کنار نکشید.

از سرزنش کردن والدین، همسر و فرزندان و رئیس تان بپرهیزید. در حقیقت این زندگی شماست. نگویید اگر می توانستم انجام می دادم. بگویید می توانم و انجام می دهم و به یاد داشته باشید که شما به تنها مسئول زندگی خودتان هستید بلکه باید تمام تلاش خود را  در آن لحظه به کار گیرید تا در دقایق بعدی بهترین ها نصیبتان شود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چگونه می توان با انگیزه بود”